Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 27. Januára 2010, 09:40

to maciak: Ospravedlnujem sa, ze som Vam neporadil, kde najst updaty tych rozsireni. Vo vseobecnosti sa ma vec tak, ze musite pockat az autor vyda update. Bohuzial to pri rozsireniach tak je. Som troska haklivy na akukolvek bezpecnost a myslim, ze by sa mali ludia v tomto smere troska vychovavat, aby neskor na to nedoplatili. Myslim si teda, ze ked sa chcete chranit, tak poriadne, preto som reagoval na to rozsirenie ako byk na cervenu handru.
to Hooonza: Ako som pisal vyssie, tak si myslim, ze uzivatelov treba troska vychovavat. Chapem, ze niekto by mohol chciet nejaku slabsiu ochranu, ale podla mna, musi poznat vsetky obmedzenia, ktore s tym suvisia. Vacsinou predpokladam, ze ludia o obmedzeniach nevedia, tak ako sa pisalo v tom prispevku o TB. No a ked sa im tam niekto dostane a prelomi tu smiesnu ochranu, ktoru dokaze vypnut sikovnejsi uzivatel po precitani nejakeho clanku, tak vinia z toho Ff/Tb, co potom ociernuje ten produkt. No nic toto by bola dlha debata a skor vhodnejsia pre osobne stretnutie ako na takuto diskusiu.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Hooonza » 27. Januára 2010, 12:42

Roger :)
Jde o to, že ne vždy je ta důkladná ochrana nutná nebo možná. Např. na domácí počítač mi nikdo nechodí a mail si potřebuju hlídat jen před 3-letými dětmi, které umí na kdeco klikat a pak to jen rozhasit. Před manželkou také nepotřebuji poštu nijak složitě ukrývat, v počítači se nebude hrabat, oddělení profilů může mít jen organizační dúvod ...
Jiný příklad: v práci 2 pracujeme na 1 uživ. profilu a je to tak zásadně nutné, vzhledem k nainstalovaným programům a provozu je naprosto vyloučeno používat více uživateslkých profilů a není možné udělat to, co doporučujete. Atd.
Jde teda o použití TB za jiných podmínek než vysloveně bezpečnostně rizikových. O bezpečnost je třeba pečovat s ohledem na celý počítač, ne pak už tolik o jednotlivé profily TB. To je jistě častý případ, TB bude mít takto doma více lidí, pro ně má TB také alternativy.
Už jsem si dříve všiml, že ve všech podobných dotazech dáváte tuto jednoznačnou odpověď a vždy jsem tam doplňoval ještě odkazy na další možnosti. Jsem rád, že jsme to probrali, jistě mohlo by to být na dlouhou debatu... :) Mějte se!
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 27. Januára 2010, 17:12

Ospravedlnujem sa Mazarikovi, urcite je to clovek na spravnom mieste, citam toto forum a vsimam si odpovede, takze naozaj klobuk dole, uslo mi to .....Teda ak prijme ospravedlnenie..

Urcite si pozriem aj toto spominane rozsirenie a vyskusam ho, dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 28. Januára 2010, 10:01

Ospravedlnovat sa nemusite :)

Zamknuté