Odosielanie správ

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 6. Apríla 2010, 15:11

Neviem ako funguje priečinok pošta na odoslanie v súbore Lokálne priečinky v programe Mozilla Thunderbird. Pracujem v marketingu a teda odosielam viacero správ naraz rôznym recipientom. Používal som v OS WIN XP Outlook Express. Tento program zoraďoval odosielanú poštu práve v priečinku pošta na odoslanie.
Teraz mám OS WIN 7 64 bit a rozhodol som sa nepoužívať mailový program, ktorý je jeho súčasťou. Dôvody neuvediem.Zvolil som Thunderbird
Pri posielaní správ sa však správy nezoraďujú v priečinku "Lokálne priečinky, Pošta na odoslanie" ale sa nejak chaoticky posielajú; resp. neposielajú a objaví sa informácia, že bol prekročený limit servera SMTP a odoslanie správy zlyhalo, či len oznámenie o zlyhaní odoslania správy.
Neviem nastaviť časový limit servera SMTP v programe Thunderbird a zoraďovanie správ tak, aby boli odoslané všetky. Viete mi poradiť.
Števánek z
Nitry

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Mazarik » 6. Apríla 2010, 19:13

Zalezi na tom, kde mate postovy ucet a odkial tie emaily zasielate. Pokial tieto chyby nastavaju pri firemnom ucte, tak Vam najlepsie poradi s nastavenim firemny administrator. Ak pouzivate nejaku volne dostupnu emailovu sluzbu, tak napiste aku a mozem Vam sem vlozit napovedu k nastaveniu uctu.
Tiez je castym problemom pri odosielani emailov, ak ste pripojeny z domu. Vtedy je niekedy nutne nastavit ako server na odosielanie posty(SMTP) server poskytovatela internetu.
Ak ste sa rozhodli prejst na TB, tak je celkom mozne, ze posielanie emailov blokuje firewall alebo antivir. Skuste ich nachvilu vypnut a odoslite par emailov.

Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 7. Apríla 2010, 10:54

Poštový účet mám v T-Com. Maily posielam z mojej firmy.Mám za to, že keby sa zoraďovali maily v priečinky pošta na odoslanie by sa to vyriešilo. Antivír mám Smart Security od Eset-u. Server SMTP práve neviem nastaviť v TB. Pokým som mal Outlook Express tak sa časové limity servera dali nastaviť.
Ak by ste mi dali Vašu e-mail adreseu poslal by som Vám screen nastavenia.
Mazarik: zmazal som emailovu adresu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Mazarik » 8. Apríla 2010, 09:07

No a mate nastaveny SMTP server TComu alebo firemny SMTP?
Tiez mozete skusit pri odosielanim sprav vypnut ten Eset, pretoze niekedy sposobuje taketo problemy.

Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 8. Apríla 2010, 12:51

Mám pripojenie T-Com a teda SMTP server je ich a má nastavenú časovú odozvu 30 sekúnd ako štandartné nastavenie a nebudú to meniť. TB neponúka nastavenie odozvy SMTP servera ako napr. Outlook Express. Vypol som kontrolu odosielanej pošty, ale stále mám problém s tým, že sa odosielaná pošta neradí v priečinku pošta na odoslanie; resp. nepremiestňuje sa pred odoslaním do tohto priečinka a teda nemôžem predvoliť zaslanie mailov viacerým recipientom. Síce uvádzate, že neposkytujete telefonickú podporu, ale uvítal by som výnimku, pretože potrebujem tento problém naliehavo riešiť.
Mazarik: zmazal som telefonne cislo a email. Toto je webova diskusia.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Mazarik » 9. Apríla 2010, 09:57

Takze aby sme si to zhrnuli. Nejdu Vam odosielat niektore spravy. Tvrdite, ze to nie je sposobene smtp serverom.
Neodpovedal iste mi vsak na otazku, ci ste to skusal i s vypnutym antivirom(nesmie byt v procesoch).
Tie spravy, ktore neboli odoslane maju aku velkost? Nezasielate v nich nahodou nejake velke prilohy?
Maju tie neodoslane spravy nieco spolocne?

V TB sa posta nezoraduje do priecinku na odoslanie, ak ste pripojeny na internet, ale posiela sa hned. Po odoslani je v priecinku odoslana posta.
Nastavenie odoslania viacerym ludom sa urcuje pri vytvarani spravy. Ak nechcete, aby jednotlivi prijemcovia videli inych prijemcov, nastavite dalsich ludi ako BCC, teda blind carbon copy.

ps: telefonicku podporu a podporu cez email naozaj neposkytujeme

Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 9. Apríla 2010, 13:15

Svoje odpovede pripájam do textu.
Ďakujem za odpoveď.
Števánek
Nejdu Vam odosielat niektore spravy. Tvrdite, ze to nie je sposobene smtp serverom.
Na rozdiel od Outlook Express alebo Live in Mail sa v TB nedá nastaviť časový limit odozvy SMTP servera.
Neodpovedal iste mi vsak na otazku, ci ste to skusal i s vypnutym antivirom(nesmie byt v procesoch).
Pre horeuvedený dôvod som vypol kontrolu odosielanej pošty v Eset Smart Security, aby postačovalo 30 sek. pre štandartnú odozvu SMTP servera. T-Com ma ubezpečil, že na ich serveroch je spoľahlivá antivírová ochrana
Tie spravy, ktore neboli odoslane maju aku velkost? Nezasielate v nich nahodou nejake velke prilohy?
Maju tie neodoslane spravy nieco spolocne?
Správy majú do 6 MB s prílohami cca 5,5 MB. Správy sú na 90 % rovnaké.
V TB sa posta nezoraduje do priecinku na odoslanie, ak ste pripojeny na internet, ale posiela sa hned. Po odoslani je v priecinku odoslana posta.
Načo potom je v Lokálnych priečinkoch Pošta na odoslanie ? Tam by sa pošta po odkliknutí odoslať mala premiestniť a isť vo fronte v poradí ako boli zaradené do odoslania, nie ?
Nastavenie odoslania viacerym ludom sa urcuje pri vytvarani spravy. Ak nechcete, aby jednotlivi prijemcovia videli inych prijemcov, nastavite dalsich ludi ako BCC, teda blind carbon copy.
Spravidla neposielam tú istú správu naraz viacerým príjemcom, preto sa stavajú do fronty na odoslanie, čo by malo byť obsahom pošty na odoslanie. Nastavenie príjemcov správ ovládam. Neviem, či by sa to nezmenilo, keby som pri príprave odosielania správ zrušil pripojenie na internet alebo vytvoril konto v Lokalnych priečinkoch ?
ps: telefonicku podporu a podporu cez email naozaj neposkytujeme
Mazarik: doplnil som kvoli prehladnosti do Vaseho prispevku citacie a zmazal som asi omylom vlozene info o mne

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Mazarik » 9. Apríla 2010, 16:37

Tak som hladal a mozno som nasiel riesenie Vaseho problemu. Skuste v nastaveniach v Spresnenie->editor nastaveni popridavat cez menu praveho mysitka(Nove->Cele cislo) nad zoznamom volieb tieto volby:

Kód: Vybrať všetko

mail.server.default.response_timeout

mail.smtp_response_timeout

mail.smtp.timeout
mail.smtp.default.timeout
mail.smtp.default.response_timeout		

mail.smtpserver.timeout
mail.smtpserver.response_timeout
mail.smtpserver.default.timeout
mail.smtpserver.default.response_timeout
mail.smtpserver.smtpX.timeout
mail.smtpserver.smtpX.response_timeout
Za X dosadte pravdepodobne 1. Zalezi na tom kolko tych smtp serverov mate nastavenych a, ktory pouzivate. Ako hodnotu zadajte pocet sekund, ktore ste mali nastavene v Outlooku pre smtp. Nezarucujem, ze to bude fungovat, ale za pokus to stoji.

Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 10. Apríla 2010, 10:54

Načo potom je v Lokálnych priečinkoch Pošta na odoslanie ? Tam by sa pošta po odkliknutí odoslať mala premiestniť a isť vo fronte po jednom v poradí ako boli zaradené do odoslania, nie ? Správy, ak ich je viac, sa posielajú naraz, nie po jednej. Toto zrejme zahltí server a odpojí sa. V programoch Outlook alebo Live in mail je tento priečinok funkčný. Keď je aj v TB, prečo sa nedá použiť?
Pozeral som editor nastavení, ale je odlišný od toho, čo ste mi poslali. Obávam sa preto doň zasiahnuť. Skúšal som sem pripojiť jeho screen, ale nejde mi to. Ak mi poradíte ako sem pripojiť obraz nastavenia smpt servera, potom mi určíte, ktorý je to riadok.
Ďakujem za vašu ochotu, ale ak sa tento problém nevyrieši budem musieť použiť iného poštového klienta, hoci som si už na TB dosť zvykol.

Števánek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 6. Apríla 2010, 13:20

Re: Odosielanie správ

Príspevok od užívateľa Števánek » 12. Apríla 2010, 12:37

Dobrý deň, Mažerik.
Ďakujem Vám za podporu ochotu pomôcť.
Rozhodol som sa pre BAT!. Stojí € 23,60.
Tento e-mail klient poskytuje nastavenie timeout SMTP servera, obsahuje tiež outbox a možnosť podrobného členenia adresára.
Je len v angličtine, ale nemám s nastavením zatiaľ problém, uvidím ako to bude fungovať.

Dávam Vám uvedené na vedomie s prianím pekného dňa

Števánek

Zamknuté