Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 13. Apríla 2010, 22:48

Ahojte, omylom som si zmazal predošlú poštu, tak som si nanovo nakonfiguroval Gmail a objavil sa mi tam priečinok "Všetky správy", ktorý som pred tým nikdy nemal. Okrem Doručenej pošty mám ešte dva podpriečinky, kde sa filtruje pošta a to Facebook a BMW. Priečinok Všetky správy mi teda zobrazuje komplet všetky správy z priečinkov a podpriečinkov:
Doručená pošta
-Facebook
-BMW
Odoslaná pošta
Kôš
...a neviem z čoho všetkého.

....ale by ma zaujímalo prečo mi priečinok Všetky správy zaberá na disku 857MB, keď každý priečinok (Odoslaná pošta, Doručená pošta, Facebook...) zaberá osobitne svoje miesto. Nemal by priečinok Všetky správy len "zobrazovať" komplet maily môjho účtu???

Neviem no, nejak tomu nerozumiem asi, budem rád keď mi niekto vnesie do toho trochu svetla, ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa Mazarik » 14. Apríla 2010, 09:21

Ako odoberate postu(POP3 alebo IMAP)?
Gmail ma totiz priecinok, kde uklada uplne vsetky emaily.

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 14. Apríla 2010, 12:28

cez IMAP
...pýtam sa lebo takto mi to zaberá 2x viac miesta ako v prípade, že by tam priečinok Všetky správy nebol

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 14. Apríla 2010, 12:52

Tak už asi mám v tom jasno :), kedže pracujem cez imap, tak všetko čo spravím v Thunderbirde (Odošlem, Premiestnim, Zmažem) sa vykoná priamo aj na účte gmail. A áno ako ste mi písali, na účte gmail je priečinok Všetky správy, ktorý sa mi na základte toho automaticky vytvoril aj v Thunderbirde a stiahol si správy.
Je možné nejak nakonfigurovať účet aby mi nesťahoval obsah priečinka Všetky správy??? Proste na serveri nech je, ale do pc nech mi ťahá len novú poštu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa Mazarik » 15. Apríla 2010, 09:04

Ano, da sa to. Pravym mysitkom kliknite na nazov uctu v lavom zozname uctov. Tam zvolte "Prihlasit k odberu". No a oznacte alebo odznacte priecinky, ktore chcete stahovat z gmailoveho uctu.

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 17. Apríla 2010, 00:32

:) ďakujem za info, ešte taká otázočka...je možné nejak skryť, alebo odstrániť priečinky, ktoré sa vytvorili ako obraz gmail účtu? Napr. som chcel odstrániť priečinok Gmail/S hviezdičkou, ale nepodarilo sa mi to, lebo to chcelo zmazať na účte gmail a dostal som hlášku:
Internal folder cannot be deleted.
Chcem by som to zmazať len v počítači, na účte nech to ostane.

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 17. Apríla 2010, 00:43

Mazarik napísal:Ano, da sa to. Pravym mysitkom kliknite na nazov uctu v lavom zozname uctov. Tam zvolte "Prihlasit k odberu". No a oznacte alebo odznacte priecinky, ktore chcete stahovat z gmailoveho uctu.
... ano toto funguje, ale aj tak si thunderbird stiahne hlavičky správ, a po kliknutí na správu sa potom napojí na server a stiahne komplet správu, prípadne aj prílohy ak sú nejaké. Dá sa to úplne vypnúť? Som poskúšal všetko možné, ale aj tak vždy stiahne hlavičky správ.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa Mazarik » 17. Apríla 2010, 21:25

Tak to je dost divne, pretoze mne sa spravy z priecinka, ktory neodoberam, nestahuju. A to mam na servery v tom priecinky mnoho emailov denne, takze by som to zbadal. Robite to presne tak, ako som to napisal? Nepresuvate nahodou tie spravy z IMAPoveho uctu pomocou nejakych filtrov do lokalnych priecinkov?

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 18. Apríla 2010, 04:39

nie nie nepresúvam, ako mne sa tie správe tiež nestiahnu....stiahnu sa iba hlavičky správ, čiže vidím koľko akých správ tam je, ale ich obsah sa stiahne a zobrazí až po kliknutí na danú správu a obsah je viditeľný iba v online režime, v podstate ako by som si prezeral správy priamo cez web, ale miesto webového prehliadača mám thunderbird

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 18. Apríla 2010, 16:49

tak už som to vyriešil :), už je to tak ako som chcel....aj tak dik za info.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa Mazarik » 19. Apríla 2010, 09:36

Ako ste to vyriesili? To, co ste opisovali v predchadzajucom prispevku, je normalna vlastnost IMAPu.

pegass
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 19:15

Re: Priečinok "Doručená pošta" a "Všetky správy"

Príspevok od užívateľa pegass » 20. Apríla 2010, 00:24

Pravé tlačidlo myši na daný priečinok -> Prihlásiť k odberu -> odškrtnúť priečinky, ktoré nechcem preberať -> OK
Potom ponuka nástroje -> Nastavenia účtov -> (pre daný účet) Nastavenia servera -> Tlačidlo Pokročilé (vpravo dole) -> tu musí byť zaškrtnuté Zobrazovať len prihlásené priečinky.
Tým sa mi pošta nepreberá a zároveň mi zbytočne nezobrazuje nežiadúce priečinky.

P.S.: Pri jednom z účtov mi aj tak zobrazovalo jeden priečinok, aj keď som to mal takto nastavené. Pomohlo úplné odstránenie účtu a opätovné nahodenie nanovo.

Zamknuté