Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
vladimir.svab
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21. Apríla 2010, 10:39

Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa vladimir.svab » 21. Apríla 2010, 10:56

Dobry den
prezeral som si rozne fora aj rozne zdroje ale nejako sa mi nepodarilo najst odpoved na tento problem:
Ked som presiel na verziu Thunderbirdu 3 a jej vyssie aktualizacie tak sa mi pocas pisania spravy obcas samovolne zmeni velkost aj font pisma. Nastavene mam pre spravy vo formate HTML pismo Courier "velke". No pocas pisania spravy sa mi samovolne bez nejakej skratkovej klavesy alebo ineho podnetu zrazu zmeni pismo na premenlivu sirku a tym sa zmeni aj velkost a font.
Zo zufalstva som si urobil zasah do configu kde som si dal vyhladat vsetky polozky zo slovom font v nazve a na tvrdo som si zmenil vsetky jednofontove polozky na "Courier" a vsetky velkosti vacsie ako 0 na jednotnu velkost. Ciastocne to pomohlo v tom ohlade, ze pri zmenach je aspon font zachovany ale velkost sa aj tak pri zmene na premenlivu sirku zmensi asi o 1 - 2 body.
Vie mi niekto poradit preco a z akeho dovodu sa to pismo meni. A ako to odstranit. Mam niekolko klientov ktorych som presvedcil na prechod z Outlooku na Thunderbird. Pokial bola na pocitaci nainstalovana verzia 2x tak ziadne problemy s pisanim a zmenami fontu neboli. Po nastupe novej verzie 3x sa mi na viacerych pocitacoch objavil tento problem a zakaznici ma bombarduju s poziadavkami na odstranenie tejto anomalie.
Uznajte sami, ze ked sa Vam pocas pisania spravy niekolko krat sam od seba zmeni font tak to nie je nic prijemne.
Budem velmi vdacny ak mi niekto erudovany odpovie kde je pes zakopany a ako tento problem vyriesit. Pripadne ak je to "bug" tak by asi bolo dobre aby sa na to pozreli vyvojari.

Dakujem vsetkym za kokretne rady a odpovede k spomenutemu problemu.

xyrko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Novembra 2007, 17:08

Re: Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa xyrko » 5. Mája 2010, 10:23

No predpokladal som, že tu dostanem od niekoho aj odpoveď na moju otázku. Zrejme ale nik nevie čo to spôsobuje alebo je toto fórum ako zdroj informácii o produkte nevhodné

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa Mazarik » 5. Mája 2010, 13:23

Ja osobne som nikde nic podobne nenasiel.

hercikp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 12:11

Re: Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa hercikp » 24. Októbra 2010, 18:36

Ano mě se to mění taky

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa Mazarik » 25. Októbra 2010, 14:07

Skuste este preinstalovat systemove fonty.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Samovolna zmena pisma pocas pisania spravy

Príspevok od užívateľa Hooonza » 25. Októbra 2010, 14:20

Jestli je tohle Váš problém, mohlo by pomoci rozšíření QuoteAndComposeManager ("stabilize predefined font" option).
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté