problem s dorucenim posty

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
emax
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27. Apríla 2010, 12:32

problem s dorucenim posty

Príspevok od užívateľa emax » 27. Apríla 2010, 12:52

Zdravim, nejde mi dorucenie posty. ked dam prijat postu vypise mi ze priecinok dorucena posat je plny a nie je mozne aby obsahoval viac sprav. skusil som pomazat nepotrebne spravy, vykonal som udrzbu priecinka (prave tlacidko na dorucena posta-vykonat udrzbu tohto priecinka), restartoval som TB ale nepomaha to. naopak mi TB "nasiel" mnozstvo starych sprav este z roku 2007 ktore som uz davno vymazal. Mal som TB 2.0, preinstaloval som ho na 3.0.4 ale ani to nepomohlo.

ked teraz spustim TB, trva to strasne dlho kym nabehne do dorucenej posty ("zistuju sa spravy ktore je potrebne indexovat"), ked aj vymazem niektore spravy a nasledne ich zmazem aj z kosa tak pri dalsom restarte TB sa mi opat objavie v dorucenej poste ako neprecitane.

hladal som trochu vo fore, podobny problem tu uz bol opisany ale ziadne z rieseni u mna zatial nefunguje.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: problem s dorucenim posty

Príspevok od užívateľa Mazarik » 27. Apríla 2010, 13:07


emax
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27. Apríla 2010, 12:32

Re: problem s dorucenim posty

Príspevok od užívateľa emax » 28. Apríla 2010, 08:48

vdaka, pomohlo to aj ked musim povedat ze je to dost komplikovane a bezny uzivatel si s tym zrejme neporadi.
pre ostatnych s podobnym problemom skusim aspon v skratke pokial nepomaha vykonanie udrzby priecinka. Da sa to vyhladat rozne na fore ale tu to skusim zosumarizovat:

- urobte si poriadok v emailoch a nepotrebne pomazte (nepovinne ale dobra vec)
- vytvorte si 2 pomocne priecinky. do jedneho presunte dorucenu postu, do druheho odoslanu
- zatvorte TB a priamo z priecinka kde si TB uchovava vase emaily (cesta podla os: http://kb.mozillazine.org/Profile_folder_-_Thunderbird) vymazte subory Inbox, Inbox.msf, Sent a Sent.msf (treba si nastavit zobrazenie skrytych suborov). Pri dalsom spusteni si TB tieto priecinky vytvori nanovo. Ak by sa neobjavil priecinok odoslana posta, poslite skusobny email - priecinok sa nasledne vytvori.
- presunte emaily z pomocnych priecinkov do dorucenej a odoslanej posty
- hura, posta prichadza a TB opat funguje ako ma.

samozrejme predtym ako budete mazat z adresara TB bolbo by dobre urobit si predtym zalohu. keby nieco

Zamknuté