zostávanie správ na serveri po stiahnutí

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
dufulus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26. Septembra 2008, 11:41

zostávanie správ na serveri po stiahnutí

Príspevok od užívateľa dufulus » 4. Septembra 2010, 12:31

dobrý deň,
dá sa v Thunderbirde nejako nadstaviť, aby po stiahnutí správ zo servera tam tieto zostali (napríklad 10 dní po stiahnutí) - máme rodinný mail a neviem nadstaviť aby keď ja preberiem cez thunderbird mail aby ten istý mail vedel prebrať aj brat vo svojom notebooku... je to vlastne možné alebo by sa to malo dať nadstaviť niekde u poskytovateľa mailu???
(mám pocit že keď som si na thunderbird nadstavoval gmail tak tam bola nejaká taká voľba, ale teraz to neviem nikde nájsť.

Ďakujem za rady :)

---thunderbird---3.1.2

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: zostávanie správ na serveri po stiahnutí

Príspevok od užívateľa Gohom » 4. Septembra 2010, 14:51

Ak používate protokol POP:
TB sťahuje novú = neprečítanú poštu. Teda ak na "rodinnom maily" ktokoľvek správu stiahne, TB už nemá dôvod ju sťahovať druhý raz. To požadované nastavenie je v "nastavení účtov" - nastavenie servera
Ak používate protokol IMAP (je to lepšie riešenie):
Tb pracuje so správami priamo na serveri. Ale aj tak poštu už raz prečítanú nebude automaticky označovať ako novú. Je to možné ale urobiť manuálne, no iba na serveri
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: zostávanie správ na serveri po stiahnutí

Príspevok od užívateľa Hooonza » 6. Septembra 2010, 12:12

dufulus napísal:dobrý deň, dá sa v Thunderbirde nejako nadstaviť, aby po stiahnutí správ zo servera tam tieto zostali (napríklad 10 dní po stiahnutí)
POP3 - zprávy si samozřejmě můžete stáhnout do kompu všichni. TB rozpoznává nové zprávy, ale jen ty "své" nové zprávy, takže ho stahování pošty ostatními nijak neovlivní, stáhne "podle sebe" nové zprávy, i kdyby předtím třeba 100 lidí už si je ze serveru stahovalo na jiných počítačích.
V menu Nástroje/Nastavení účtu/{Váš účet}/Nastavení serveru, zde zaškrtnete "Ponechat zprávy na serveru", příp. můžete upřesnit podmínky (např. ponechat nejdéle 60 dnů, pokud nechcete, aby se Vám maily na serveru hromadily, ale zároveň chcete ostatním členům rodiny poskytnout dostatek času si vše stáhnout). Podobné nastavení (ponechat zprávy na serveru) je potřeba nastavit u všech členů rodiny, jinak maily ze serveru může vymazat místo Vás někdo jiný :)
Gmail se tímto stylem jistě nenastavoval, protože přes POP3 v něm nejdou zprávy mazat.
IMAP - je výhodný, jak píše gohom, zprávu si všichni zároveň můžete číst na serveru. Dokud ji někdo nesmaže, zůstane tam.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Napísať odpoveď