Thunderbird neplatný certifikát.

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
ortig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 1. Decembra 2008, 19:57

Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa ortig » 6. Septembra 2010, 19:27

Potreboval by som poradiť s Thunderbirdom nakoľko nemôžem ani prijať ani odosielať e-mail. Vždy mi vyhodí hlášku: Pri pripájaní k SMTP.zoznam.sk:587 sa vyskytla chyba. Prijali ste neplatný certifikát. Obráťte sa na administrátora servera alebo odosielateľa e-mailovej správy a poskytnite im tieto informácie. Váš certifikát obsahuje rovnaké seriové číslo ako iný certifikát vydaný certifikačnou autoritou,je potrebné získať nový certifikát obsahujúci jedinečné seriové číslo. (Kód chyby: SEC_ERROR_REUSED_ISSUER_AND_SERIAL) No tak som volal administrátora servera a ten ma odkázal na stránku podľa toho by som to mal odstraniť : http://support.zcu.cz/index.php/Import_ ... hunderbird No nestalo sa,všetko som robil podľa toho návodu aj tak ukazuje tu istú chybu. Neviete ako dostanem preč ten zlý certifikát a nainštalujem ten správny? :ble:

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa Mazarik » 7. Septembra 2010, 10:06

Toto by ste podla mna mali riesit so spravcom toho servera, pretoze maju pravdepodobne zly certifikat.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 7. Septembra 2010, 11:08

Zkuste si otevřít Nástroje/Možnosti/Rozšířené/Certifikáty/tlačítko Certifikáty..., karta Servery a trochu to tam promazat, hlavně co se týká zoznam.sk.
Každopádně 2 certifikáty se stejným sériovým číslem, to by byl pořádný malér pro certifikační autoritu. Ale myslím, že tu chybu jsem viděl už někdy v produktech Mozilly a spíš to bylo v něčem jiném.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
ortig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 1. Decembra 2008, 19:57

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa ortig » 7. Septembra 2010, 18:02

Skúsil som ísť podľa vášho návodu, ale dostal som sa len po rozšírenie a tam ma už ďalej nepustilo lebo mi vyhodilo tabuľku ktorá sa nedá zrušiť jej znenie je: server sk.add-ons.mozila.com:443 používa neplatný bezpečnostný certifikát. certifikát nie je dôveryhodný,pretože vydavateľ certifikátu nie je dôveryhodný. (Kód chyby:sec_error_untrusted_issuer) Toto môže byť problém s konfiguráciou servera alebo sa ho niekto snaží napodobniť. Ak ste sa k tomuto serveru úspešne pripojili v minulosti,chyba môže byť dočasná a pokus by ste mali opakovať neskôr.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 8. Septembra 2010, 06:50

Mně tedy na sk.add-ons.mozila.com:443 nenaskakuje žádný certifikát, ale - vždycky tam jde schválit bezpečnostní vyjímku, ne? Pokud jste si jistý, že je vše v pořádku - tady ty vyjímky je možné schválit, ne?
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
ortig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 1. Decembra 2008, 19:57

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa ortig » 8. Septembra 2010, 13:07

Ja nie som si istý stým schválením tej bezpečnostnej výnimky. Nerád by som niečo schválil a potom to ľutoval. Radšej,by som potreboval poradiť ako odstránim ten zlý certifikát. Skúšal som ho odstrániť, ale keď karty zavriem a znova otvorím tak je to tam nazad a pritom som ho dal odstrániť? Neviete kde robím chybu? :worthy:

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 8. Septembra 2010, 13:28

Zlý certifikát neodstraníte - ten Vám posílá Váš server. Samozřejmě se Vám znovu načte, pokud budete server používat. Jistý si vyjímkou můžete být když víte, co děláte: když víte, že máte thunderbird správně nastavený (server, číslo portu) + bývá k tomu dobré vykomunikovat si problém s administrátorem serveru, který Vám špatné certifikáty posílá.
Sám mám také v TB takové vyjímky, například když certifikát patří mému hostujícímu serveru (např. mail.xxx.cz), ale já hostuji se svými stránkami na jiné adrese a mailový server používám pod svým jménem (mail.yyy.cz) - TB ohlásí chybu, ale já vím, že to chyba není. Nebo, server pošle certifikát, který patří doméně " * " a na serveru běží IceWarp Mail Server - od administrátorů mám zjištěno, že IceWarp dává tyhle certifikáty " * " na všechny své servery, takže nejde o chybu, ale je to v pořádku. Nebo TB ohlásil chybu u serverů, které do včerejška fungovaly, ale včera jim skončila platnost - a dnes už je nemám používat? Je to chyba administrátorů, že certifikát včas nevyměnili, ale o nic nejde.
Další věc - k čemu certifikáty slouží? Zabezpečují (šifrují) přenos pošty mezi Vámi a Vaším serverem. Především je to šikovné tam, kde k internetu jste připojený přes wifi a nevíte, kdo cestou může ev. Vaše maily chtít prohlížet. Píšete ale nebo dostáváte mailem takové důležité zprávy, aby bylo nutno je chránit před cizíma očima (hesla, osobní údaje, čísla účtů ...)? To je riskantní každopádně a je potřeba si to pořádně rozmyslet. Je třeba vědět, že serverový certifikát chrání Váš mail jen na cestě mezi Vámi a Vaším serverem a dále stejně ne. Pokud chcete posílat takové věci, je lepší se domluvit na šifrování pošty a používat osobní certifikáty - a pak Vám může být jedno, jestli je cesta k serveru správně zabezpečena nebo ne, protože v šifrovaném mailu si někdo cizí stejně moc nepočte, i kdyby se k němu dostal. Pokud takové věci neposíláte (pro orientaci, píšete věci, které byste byl ochotný napsat v běžné poště i na obyčejný korespondenční lístek, který si každý může přečíst), potom zabezpečení také tolik řešit nemusíte (i když je fakt, že se tamtudy posílají přístupová hesla k poštovnímu účtu).
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
ortig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 1. Decembra 2008, 19:57

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa ortig » 12. Septembra 2010, 10:51

Teraz mi zas vypisuje,že mám zlý chybný aktualizačný súbor XML (200). Neviem ktorý mám stiahnuť. Už som skúšal tri a stále vypisuje to isté? Tak aký mám stiahnuť,aby bol dobrý?

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 13. Septembra 2010, 09:55

Tak nevím pořád se mi zdá, že možná by problém mohl být i v TB. Zkuste si vytvořit nový profil (spustit ve W Nabídka start/Spustit..., tam zapsat "thunderbird -p" - vytvořit nový profil) a nastavit si účet tam. Dělá to pořád?
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
ortig
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 1. Decembra 2008, 19:57

Re: Thunderbird neplatný certifikát.

Príspevok od užívateľa ortig » 25. Septembra 2010, 17:39

Takže problém som odstánil podľa tohto návodu: http://zoznamstatic.sk/thunderbird.pdf

Mazarik:Opravil som odkaz.

Zamknuté