nudzovy rezim

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
16tom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Septembra 2010, 13:01

nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa 16tom » 19. Septembra 2010, 20:52

Zacal som pouzivat Thunderbird a po tyzdni mi presiel do NUDZOVEHO REZIMU. Vestko inak funguje v poriadku, teda nic som nespozoroval ze by neslo. Som len zaciatocnik a nenarocny pouzivatel. Tiez ikonka na spodnom pnely vo Win 7 nie je, je tam len ikonka o neznamom programe. Viete mi s tym prosim pomoct? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa Mazarik » 20. Septembra 2010, 09:10

Spustali ste z menu start Thunderbird do nudzoveho rezimu?
Ako sa prejavuje okrem zmeny ikonky este ten nudzovy rezim?

16tom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Septembra 2010, 13:01

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa 16tom » 20. Septembra 2010, 13:30

Nie som si vedomy zeby som nieco spustil do nudzoveho rezimu sam. Len som to zacal pouzivat a pomaly sa ucim ... Nepostrehol som nic v zmene funkcnosti, len tak ikonka.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Septembra 2010, 09:19

No tak ta ikonka nie je znamenim nudzoveho rezimu, len operacny system asi nenacitava ikonku z aplikacie. Skuste priradit spravnu ikonku odkazu, ktorym spustate TB.
Resp. pokial nie ste v tomto velmi skuseny, tak preinstalujte TB. Data sa Vam nestratia, pokial ich nevymazete. Samozrejme najskor si zalohujte postu cez http://www.mozilla.sk/doplnky/mozbackup/

carodejnica
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11. Novembra 2010, 00:14

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa carodejnica » 11. Novembra 2010, 00:26

Presne tento istý problém mám aj ja. OS W7. Po nejakej dobe bez môjho vedomia a pričinenia prejde TB do núdzového režimu, ikona odkazu sa zmení z klasickej TB ikony na ikonu neznámeho programu. Ak chcem priradiť ikonu správnu (z kontextového menu, cez vlastnosti odkazu) vyhodí sa mi hláška, v takom duchu "program nenájdený". Napriek tomu, sa program dvojklikom dá spustiť, po preinštalovaní to funguje, ale len na chvíľu. Zaváňa mi to buď nekompatibilitou s W7, alebo nejakým čudným vírusom.. :((

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa gambit99 » 11. Novembra 2010, 07:59

skôr tá druhá možnosť

používal som W7 Ultimate 32bit a teraz mám W7 Home Premium 64bit a žiadny problém nepozorujem
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

carodejnica
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11. Novembra 2010, 00:14

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa carodejnica » 11. Novembra 2010, 09:08

uff... no idem skúsiť hlbkový scan Malwarebytes Anti-Malware... :((
(aj ja mám W7 Home Premium 64bit)

carodejnica
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11. Novembra 2010, 00:14

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa carodejnica » 11. Novembra 2010, 10:48

Nič mi nenašlo, a znova to urobilo. Presná hláška, ktorú vyhodí program ak chcem zmeniť ikonu je -

"systém windows nemôže nájsť súbor %ProgramFiles%/mozilla thunderbird/thunderbird.exe"
(sú tam však opačné lomítka)

A pritom na tejto ceste sa súbor nachádza! No čo teraz ??? :(((

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa gambit99 » 11. Novembra 2010, 13:53

pre istotu odzálohovať celý profil. odinštalovať TB a niektorým programom na čistenie registrov prebehnúť PC. hodiť reštart PC. znovu nainštalovať TB, reštart PC a dúfať, že to zabralo. inak potom už neviem kde by mohla byť chyba.

program na vytvorenie a obnovenie zálohy profilu
http://www.mozilla.sk/doplnky/mozbackup/

program na čistenie registrov
http://www.piriform.com/ccleaner/download
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

carodejnica
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11. Novembra 2010, 00:14

Re: nudzovy rezim

Príspevok od užívateľa carodejnica » 13. Novembra 2010, 09:55

gambit99 napísal:pre istotu odzálohovať celý profil. odinštalovať TB a niektorým programom na čistenie registrov prebehnúť PC. hodiť reštart PC. znovu nainštalovať TB, reštart PC a dúfať, že to zabralo. inak potom už neviem kde by mohla byť chyba.

program na vytvorenie a obnovenie zálohy profilu
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mozilla.sk/doplnky/mozbackup ... backup/</a><!-- m -->

program na čistenie registrov
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.piriform.com/ccleaner/downlo ... ownload</a><!-- m -->
Tak nepomohlo.. :(
Zase mi zmizla ikona z plochy, je nahradená ikonou neznámeho programu, (ak chcem priradiť ikonu správnu vyhodí sa mi hláška "súbor nenájdený"). Program sa dá spustiť, len teraz sa pre zmenu spustí v normálnom režime.. som z toho jeleň. :roll:

Dúfam, že to bude aj tak šlapať, lebo som pri mame - jej som to nastavovala - a idem preč, neviem, kedy sa k tomu zas dostanem... ale aj tak som zvedavá, či sa niekto ešte stretol s týmto problémom. :?

Zamknuté