Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa commodore64 » 29. Septembra 2010, 12:06

Ahojte,
sestra ma taky maly/velky problem s jednou postovou schrankou. Pouziva Thunderbird 3 a pri jednej schranke jej nechce prijimat nove spravy. Vypise presne tento text: Priečinok Doručená pošta je plný a nie je možné, aby obsahoval viac správ. Na vytvorenie priestoru pre ďalšie správy odstráňte niektoré staré alebo nevyžiadané správy a vykonajte údržbu prečinka. Urobili sme presne to, co chcel - vyhadzali niektore spravy, niektore zaradili do archivu, ostatne presunuli a dali zhutnit priecinok, ale chyba stale pretrvava. :(

Pouziva Vistu, na C je cca 16GB volneho miesta. Postova schranka je na jej vlastnej domene prevadzkovanej slusnym hosterom. Na serveri vyzera byt dostatok miesta. Subor inbox, kde sa snazi prijat nove spravy, ma 4,2GB.
Bol by som vam velmi povdacny za pomoc, nakolko ju to pracovne velmi obmedzuje. Osobne mam TB2, mam fakt vela a velkych sprav a nikdy mi TB nic podobne nevyviedol.

Mazarik:Zmazal som prebytocne farbicky.
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa Gohom » 29. Septembra 2010, 18:10

Pokiaľ má jeden súbor veľkosť 4,2 GB tak je problém tam. Rozdeľte správy do viacerých priečinkov, pri vypnutom TB zmažte z profilu všetky súbory *.msf a znova vykonať údržbu priečinkov.
P.S.: 4,2 GB musia byť tisíce odložených správ. Ak mi niekto vysvetlí REÁLNU potrebu ukladania takého množstva mailov tak zožeriem klobúk
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa commodore64 » 29. Septembra 2010, 22:05

Tak ja a moja segra sme experti na velke mnozstvo mailov a hlavne objemnych. Akurat ja lepsie ovladam pocitac :D . Ma fakt vela mailov, su to vacsinou obchodne ponuky skoro vsetko s prilohami. Takze problem by mohli byt tie MSF subory. Okej, zajtra to vyskusam u nej. Premazeme to, rozdelime do dalsich suborov a vymazem MSF. Zatial dik za radu.
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa commodore64 » 30. Septembra 2010, 13:48

Problem som dnes definitivne doriesil. Problem bol trosku zlozitejsi. Sestra vcera pomazala a prefiltrovala dost vela sprav a bolo mi podorzive, preco subor inbox mal stale nezmenenych 4,0GB. Proste ani byte dole hore. Cokolvek sme robili, inbox sa nemenil. Podobne veci niekedy robil Outlook Express, ked dosiel na 2 GB velkost. Akoby zmrzol. Preto som urobil docasny adresar, kde som premiestnil vsetky maily z inboxu. Nasledne som vymazal tento subor, vypol-zapol TB, ktory si vytvoril novy inbox - teraz uz o velkosti 0b. Nasledne som premiestnil z docasneho priecinka vsetky maily naspat a voallais - inbox mal 300 MB. Vsetko funguje. Segru som zaroven naucil pouzivat adresare, filtre, atd... Co ta nezabije, to ta posilni. Len co to nervov stoji. :wink:
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa Gohom » 30. Septembra 2010, 15:53

Možno by bolo prehľadnejšie na tie obchodné maily (keď ich je tak veľa) vytvoriť podzložky podľa jednotlivých mesiacov. Aj by sa lepšie hľadalo, aj by tie priečinky neboli tak veľké
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa commodore64 » 3. Októbra 2010, 15:22

Tak teraz to uz vie. V podstate to robim aj ja tak, ze mam podzlozky ku ludom, s ktorymi casto komunikujem. Musim ale povedat, ze radsej pouzivam TB 2 ako TB3. S TB3 som uz u nej riesil viacero problemov, s ktorymi som sa pri TB2 nestretol.
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa Gohom » 3. Októbra 2010, 19:30

Možno je to náhoda, ale ja používam TB od verzie niekde okolo 0.7. Stále aktualizujem na novšiu verziu prepísaním starého profilu, ten profil mám na treťom PC a prakticky nepoznám problémy. Je však faktom, že občas maily premažem a nedržím tam "100 rokov" staré zbytočnosti. No a profil aj poštu mám uložený na samostatnom disku . . .
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Re: Problem: Nie je mozne prijat dalsie spravy

Príspevok od užívateľa commodore64 » 3. Októbra 2010, 23:38

Mne sa proste to rozhranie TB3 nepaci (teda ak mas viac schranok). Zda sa mi to ako salat, neprehladne. Ale karty (mail na karte) su fajn, treba priznat. TB2 mi mega velmi vyhovuje. Navyse som nasiel vhodny plugin, pomocou ktoreho mozem pisat spravu v html kode a tento plugin nebol pre TB3.
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Zamknuté