POP a dvaja klienti

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Morfeus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Júna 2007, 17:49

POP a dvaja klienti

Príspevok od užívateľa Morfeus » 16. Októbra 2010, 13:00

Dopredu upozorňujem, že nechcem používať IMAP.

Je možné nastaviť 2 Thunderbirdy (na rôznych PC) a Gmail tak aby som mohol normálne sťahovať poštu aj na 1. klient aj na 2. klient? Lebo teraz, aj keď som nastavil na Gmaili aby nearchívoval doručenú poštu (a v oboch klientoch nechávam správy na serveri), tak stále nechce 2. klient stiahnuť emaily, ktoré už 1. klient stiahol.

Pomôže niekto?

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: POP a dvaja klienti

Príspevok od užívateľa Gohom » 17. Októbra 2010, 08:34

Toto dosiahneš ťažko resp. iba veľkými okľukami - pokiaľ si proti použitiu IMAP.
Pointa je v tom, že cez POP klienti (TB) sťahujú novú poštu a následne s ňou môžeš v PC pracovať. Teda pokiaľ poštu doručenú na GMAIL raz prečítaš už nikdy nebude nová, aj keď sa dá označiť za neprečítanú. Teda druhý, tretí..... pokus o jej prečítanie aj keď iným klientom a z iného PC nemôže fungovať. Možno by sa dalo nastaviť cez filtre na gmaile aby poštu po prečítaní označil za neprečítanú, no tým by vziklo prepetum mobile a pošta by bola neprečítaná stále !!
Stálo by za pokus na oboch PC a v oboch TB nastaviť úložisko pošty na USB a tento stále nosiť sebou a prekladať z PC do PC. Zároveň by to slúžilo ako celkom slušná bezpečnostná ochrana pred čítaním pošty nepovolanými osobami
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Morfeus
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Júna 2007, 17:49

Re: POP a dvaja klienti

Príspevok od užívateľa Morfeus » 17. Októbra 2010, 10:15

No ešte predvčerom som nebol proti IMAPu. Už len jeho nastavovanie na jednom Thunderbirde bol pôrod a ešte keď som pozrel "guidelines" pre IMAP od Googlu tak som už mal dosť.

GMail má možnosť recent: - ale tam posiela všetky správy, aj odoslané...

Zamknuté