IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
kepinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14. Decembra 2007, 09:10

IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa kepinko » 12. Novembra 2010, 19:36

Pozdravujem,

myslím, že je to skôr otázka na podporu služby Gmail, ale k tej sa dopátrať je zázrak.. Využívam Thunderbird, a zároveň mail - Gmail.

Momentálne som odkázaný na dátovo obmedzený internet a je pre mňa neprípustné sťahovať všetky maily. Je možné si ich na serveri "schovať" niekde do zložky, aby mi ich Thunderbird na domácom PC nestiahol?

Nemyslím schovať do koša..lebo tam sa nachádzajú všetky správy, ktoré už sú stiahnuté cez imap do TB a bol by v tom dosť veľký bordel. Máte s tým niekto skúsenosť?

Ďakujem za info. Radovan

Užívateľov profilový obrázok
Miroslav76
návštevník
návštevník
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 31. Januára 2010, 20:36
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa Miroslav76 » 12. Novembra 2010, 23:44

V nastaveniach servera si zaskrtni PONECHAVANIE SPRAV NA SERVERI. :cry:

kepinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14. Decembra 2007, 09:10

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa kepinko » 13. Novembra 2010, 09:07

ďakujem za odpoveď, ale:

1. viac všeobecnú odpoveď som asi nevidel.. neviem ani kde by som také nastavenie našiel..
2. asi sme sa nepochopili.. keď mi cez imap stiahne maily do TB, tak na serveri mi maily ostanú v Koši..

ale ja POTREBUJEM, príklad:

príde mi 15 mailov za deň.. 4 z nich sú veľké.. majú viac ako 6MB, zvyšné sú len pár kb veľké správy, lebo sú to jednoduché odpovede na otázky, či objednávky..

ja chcem nejak označiť tie 4 veľké správy, alebo ich dať do nejakého priečinka, aby mi ich nestiahlo do TB v PC doma, ale až keď budem v kancelárii kde mám neobmedzený net..

niečo ako dočasná zložka.. myslel som, že keď vytvorím zložku, a dám ich tam, tak ich nestiahne, ale až potom som si uvedomil, že nevytváram zložku, ale len menovku a teda tiež mi to stiahne do TB..

už je to jasnejšie? takže ďakujem za ďalšie návrhy.. :) 8)

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa Hooonza » 13. Novembra 2010, 09:29

Nesmíte používat IMAP, ale POP3 pro přístup na Gmail (musí být přes web v nastavení Gmailu povoleno). Potom, v Nástroje/Nastavení účtu/../Nastavení serveru si zaškrtněte "Stahovat jen hlavičky", "Ponechat zprávy na serveru" (i když to druhé je trochu jedno, protože Gmail neumožňuje přes POP3 zprávy mazat). TB postahuje jen hlavičky a sám už si doma vyberete, které maily dotáhnout celé.
Také je možno v TB nastavit filtr podle velikosti zprávy (opět přes POP3), aby TB automaticky stahoval např. celé zprávy menší než 100 kB.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

kepinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14. Decembra 2007, 09:10

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa kepinko » 13. Novembra 2010, 09:36

a ide to len cez POP áno? neexistuje niečo aj cez IMAP? lebo okrem notebooku používam mail ešte aj v mobile.. a vyhovuje mi že vidím potom ktoré maily som čítal, resp. aj zmazal.. cez POP to neuvidím..

ďakujem za podnet..ak sa nič iné neosvedčí..urobím to podľa Vášho návodu..

joohn
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Januára 2007, 22:42

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa joohn » 13. Novembra 2010, 23:33

Aj pre IMAP je v nastaveniach emailoveho konta (Synchronisation & Storage) moznost "Nestahovat spravy vacsie ako x KB". Hlavicky sa vsak stiahnu vzdy, avsak s aktivnym nastavenim obmedzenia emailu sa velke emaily (typicky s prilohami) nacitaju do TB az po nakliknuti.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa Hooonza » 14. Novembra 2010, 07:45

Jo, máte pravdu, je to v Nastavení účtu/Synchronizace a úložiště Obrázok
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

kepinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14. Decembra 2007, 09:10

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa kepinko » 14. Novembra 2010, 11:42

zatiaľ ďakujem páni, dnes sa tomu budem venovať, tak sa na to pozriem. Ešte jedna otázka.. ak to dobre chápem, tak keď mi stiahne len hlavičky, tak mail mi ostane aj na serveri, ale keď stiahnem celý mail do PC, tak z Gmailu zmizne,áno?

kepinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14. Decembra 2007, 09:10

Re: IMAP Gmail - nesťahovanie všetkých mailov

Príspevok od užívateľa kepinko » 14. Novembra 2010, 21:25

ďakujem, všetkým zúčastneným.. naozaj keď dám aby mi to nestiahlo prílohy väčšie ako 500kb, tak mi stiahne len hlavičku a e-mail je zatiaľ na serveri na Gmaily v Doručenej pošte..

Super.. obrovská vďaka!

Zamknuté