Citovanie pri odpovedi

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Citovanie pri odpovedi

Príspevok od užívateľa brm » 21. Júla 2011, 11:10

Zdravím,

mám problém, ktorý neviem, kde mám v Thunderbirde 5 nastaviť.

Napíšem niekomu email, on mi dá odpoveď (s mojím emailom v citácii) a keď chcem na jeho email zaslať odpoveď, do citácie mi dá už iba jeho odpoveď a môj pôvodný email vymaže. Kde to treba nastaviť, aby citovalo celý email? Buď sa to nedá, alebo je toto nastavenie tak fikane schované, že nevidím pre oči. Alebo na to treba nejaké špeciálne rozšírenie?

:)

Ďakujem za radu.

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Re: Citovanie pri odpovedi

Príspevok od užívateľa brm » 21. Júla 2011, 11:15

Ehm.. to, čo chcem, funguje iba pri možnosti Odoslať ďalej.. ale v tomto prípade musím nanovo vypisovať email adresáta.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Citovanie pri odpovedi

Príspevok od užívateľa Mazarik » 22. Júla 2011, 10:13

Je to v nastaveni uctu(klik pravym mysitkom na nazov uctu v zozname uctov a Nastavenia) v Pisanie a adresovanie->Automaticky pridat citaciu...
Otazkou vsak je, ci ten, co mu to posielate, Vam nezasiela citacie predchadzajuceho emailu ako prilohu.
Mate to ako prilohu? Pisete spravy v HTML?

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Re: Citovanie pri odpovedi

Príspevok od užívateľa brm » 22. Júla 2011, 14:05

Tú voľbu automaticky pridať citáciu mám samozrejme nastavenú, ale asi som už prišiel na príčinu. Včera som komunikoval s helpdeskom a adminom na websupporte a oni vo svojich emailoch majú asi nejaký nekompatibilný podpis alebo čo, pretože keď na ich odpoveď chcem odpísať, v citácii je celý ich email končiaci vetou "S pozdravom" a podpis a všetko za ním nasledujúce (čiže vrátane môjho pôvodného emailu) už nebolo vidno. Teraz som skúšal odpoveď na iné emailové správy a tam mi dáva do citácie kompletnú správu (niekoľko zvislých farebných čiar naraz).

Ja som písal ako html, oni myslím odpisujú ako text, oni citácie nedávali do prílohy.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Citovanie pri odpovedi

Príspevok od užívateľa Hooonza » 25. Júla 2011, 16:42

To není chyba, ale vlastnost. V textových (ne v HTML) mailech je podpis oddělen řádkem "-- ", což je značka, podle které TB pozná, že při odpovědi za ní má vše useknout. Bude to dělat vždy, když bude odpovídat na textový email s podpisem odděleným signature separatorem ("-- ").

http://mailformat.dan.info/trailers/sigblocks.html
http://kb.mozillazine.org/Signatures_%2 ... 9#See_also
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Napísať odpoveď