Nezobrazuje upozornenie na novú poštu v Systray

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Nezobrazuje upozornenie na novú poštu v Systray

Príspevok od užívateľa Gohom » 30. Novembra 2005, 23:25

Používam Win XP, SP-2 a TB vo verzii 1.5 (20051025), v nastaveniach mám:
Nástroje - Predvoľby - Všeobecné "zafajknutú" voľbu "Zobraziť upozornenie" v časti "Keď príde nová správa". V predošlých verziách to bez použitia akéhokoľvek rozšírenia či externého programu spôsobilo, že keď som minimalizoval TB do Systray, po príchode novej pošty sa v Systray (vpravo dolu) ukázala taká malá zelená obáločka, ktorá tam ostala až do prečítania mailu. V novej verzii mi to nerobí, pritom do nastavení Win XP som nesiahal, TB používam ako jediný a aj predvolený program na poštu. Vie mi niekto poradiť, ako tú obálku tam dostať ? Vopred dík

Dedomil
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17. Mája 2007, 16:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dedomil » 17. Mája 2007, 16:35

Chapem ze tato tema je uz par ročkov stará, ale tento problém sa naskytol práve mne. Ked že som prešiel z MO na T a bol som zvyknuty po prichode novej posty u minimalizovaneho e-mail klienta v SystemTray mat zobrazenu malu obalocku o prijati noveho e-mailu. Ibaze po prijati noveho e-mailu zahraje len zvuk, vykosci ta listicka o novom maily ktora za par sec zmizne. Len že tá malá obáločka tam chýba. Nemam chut stale klikat na tu ikonu ked pridem len pozret na monitor ci je nejaky novy mail.

Dakujem za pomoc

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 17. Mája 2007, 16:59

Pozri si, či máš dobre nastavené toto:

Nástroje -> Možnosti -> panel Pokročilé -> karta Všeobecné -> Editor nastavení -> do filtra zadať 'tray' -> v zozname nájsť mail.biff.show_tray_icon -> mala by mať hodnotu true. Ak nemá, dvojitým kliknutím sa prepne z false na true.

Prípadne sa pozri, či ti tú obálku automaticky neskrýva Windows.
:ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Mája 2007, 17:04

Jednu vec vám už napísal wladow a to nastavenie v systéme Windows je tu:
Štart > Nastavenie > Panel úloh a ponuka Štart. Tam si skontrolujte, či nemáte označenú možnosť Skryť neaktívne ikony a prípadne ak je to aj označené, tak pozrite ďalej kliknutím na tlačidlo Prispôsobiť.
Ja osobne mám túto možnosť neoznačenú a tú ikonu nového e-mailu mi ukazuje.
Ak sa vám to náhodou nepodarí vyriešiť, tak sa ešte dá predĺžiť čas zobrazenia toho vysúvacieho oznámenia: Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Všeobecné > Editor nastavení, vyhľadajte reťazec alerts.totalOpenTime a poklikaním na neho (alebo pravým tlačidlom myši a príkazom Upraviť) môžete zmeniť hodnotu. Je to v milisekundách, predvolená hodnota je 3000 (teda 3 sekundy).
admin SME.sk

Dedomil
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17. Mája 2007, 16:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dedomil » 17. Mája 2007, 17:11

Dakujem. Dal som tu obalocku do stavu "Zobrazovat vzdy" a uz je tam :)

Zamknuté