Hotmail v Thunderbirde??

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Hotmail v Thunderbirde??

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Januára 2008, 17:53

Len trochu mimo tému (nie k tomu Hotmailu konkrétne, neskúšam ho):
Do prefs.js netreba zapisovať ručne, je to v ponuke Thunderbirdu: Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Editor nastavení. Tam vyhľadať reťazec predvoľby a poklikaním (alebo pravým tlačidlom myši a príkazom Upraviť) upraviť hodnotu.
admin SME.sk

risino
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Januára 2008, 08:55

Re: Hotmail v Thunderbirde??

Príspevok od užívateľa risino » 27. Januára 2008, 08:57

Ešte malý dodatok,
v mnohých prípadoch treba dať hodnotu iMode rovnú 2 -> user_pref("hotmail.Account.adresa@hotmail~com.iMode",2);
t.j. v ponuke Thunderbirdu: Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Editor nastavení. Tam vyhľadať reťazec ( Filter = Hotmail ) a poklikaním (alebo pravým tlačidlom myši a príkazom Upraviť) upraviť hodnotu na 2 .

risino
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Januára 2008, 08:55

Re: Hotmail v Thunderbirde??

Príspevok od užívateľa risino » 28. Januára 2008, 16:08

Teda, keď už som sa s tým trochu vytrápil a našiel to nastavovanie v prefs.js , alebo lepšie v tom editore nastavení
user_pref("hotmail.Account.adresa@hotmail~com.iMode",2); ( čo je vlastne režim Hotmail Live pre hotmail doplnok )
tak sa mi dnes natiahla novšia verzia doplnku Hotmail ( sk verzia 1.2.14 ) a v nej už funguje korektne aj voľba možnosti rozšírenia : :worthy:
Takže teraz už pohodlne na karte režim treba zvoliť príslušný režim:
o Hotmail ( starý web)
o WebDav
x Hotmail Live ( nový web )
čo zodpovedá hodnote iMode = 0,1 alebo 2
Nuž, ale keby to opäť nešlo v nejakej novšej verzii hotmail-u ..... 8)

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hotmail v Thunderbirde??

Príspevok od užívateľa branor » 28. Januára 2008, 17:53

no som rad ze si autor rozsirenia konecne zobral moju prosbu k srdcu a opravil to, len pre zaujimavost chcem uviest ze ak sa vam rozsirenie aktualizovalo a nefungovalo korektne, treba kuknut na nas web s danym rozsirenim - ja som to u nas vzdy opravil aby to korektne fungovalo a nebolo sa treba hrabat v suboroch...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hotmail v Thunderbirde??

Príspevok od užívateľa maciak » 20. Júla 2012, 23:39

Dobry vecer, chcel by som Vas poprosit o pomoc...
Skusil som vsetko nainstalovat ako je tu radene, no mam aj tak problem. Po tom co zoznam presiel k mrkvosoftu na live, alebo hotmail com by som potreboval stahovat vsetku, aj tu mrkvosoftom filtrovanu postu do TB. Nastavil som vsetko, ako sa tu pise, nainstaloval doplnky a aj tak to nejde.
Akurat v prefs.js nemozem najst tento riadok: user_pref("hotmail.Account.adresa@hotmail~com.iMode",2); resp. ten koniec iMode",2, a ani v doplnku nemam tu moznost zvolit si stary, alebo novy web.
Vidim, ze tieto prispevky boli datovane v roku 2008 a do dnesnej doby sa co to zmenilo, mohol by preto niekto pozriet co je nove a ako to mam nastavit??
Teraz mam nainstalovane:
- win7/64
- TB 14.0
- verzia doplnku webmail 1.4.7
- verzia doplnku webmail hotmail 1.3.9
A este jedna malickost :-) podla mna vobec nemam adresu mojemeno@hotmail.com, ale mojemeno@zoznam.sk. Neviem, ci niekto mate na zozname mail, ale ak si na nom chcete pozriet postu, ktora vam neprisla, musite sa pripojit na live.com, kde je hotmail a tam v nevyziadanej poste si najdete "nevyziadanu postu" a prave tu by som velmi rad dostal do pocitaca, lebo mi tam chodia napriklad aj vypisy z banky :-OO

Dufam, ze sa niekto najde, kto bude schopny a hlavne ochotny pomoct mi, dakujem.

Zamknuté