Problém s rozšíreniami a témami

Fórum o (x)HTML editoroch Nvu a KompoZer
Zamknuté
Tatu

Problém s rozšíreniami a témami

Príspevok od užívateľa Tatu » 9. Apríla 2006, 17:37

Zdravím.
Možno opozdene ale až teraz som si všimol že mozilla má aj niečo také ako je NVU takže som si ho stiahol nainštaloval spustil takisto som si stiahol sk balíček a... problém nastal keď som si chcel ten sk balíček nainštalovať
otvoril som tools/extensions alebo themes ale ani jedno okno rozšírení ani tém sa mi neotvorí len sa mi zobrazí červená výstražná značka na stotinu sekundy okno a to je všetko
neviem možno som voľakde urobil chybu ale neviem kde?
naištaloval som si NVU 1.0(en) neviete mi poradiť vo fóre som nič takého podobné nevidel
dík

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Apríla 2006, 18:38

Keď si s ním ešte nič nerobil a nepotrebuješ uložiť nejaké jeho súbory, najjednoduchšie bude úplne odstrániť priečinok C:\Program Files\Nvu a celý profil C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Nvu\Profiles\xxxxxxx.default (kvôli tomu, že možno ide o poškodený profil, druhá príčina môže byť, že si nestiahol presne tie verzie, ktoré k sebe patria, viď ďalej).
Stiahnuť http://cvs.nvu.com:80/download/nvu-1.0- ... r-full.exe a slovenský jazykový balík http://www.mozilla.sk/wp-content/downlo ... ngpack.xpi
Po nainštalovaní NVU ísť do ponuky Tools > Extensions, tam kliknúť na Install a ukázať mu stiahnutý jazykový balík. Nainštalovať ho a reštartovať NVU.
Tento postup som urobil pred chvíľou a funguje.
admin SME.sk

Tatu

Problém s rozšíreniami a témami - pokr.

Príspevok od užívateľa Tatu » 10. Apríla 2006, 01:19

SlovakSoft napísal:Keď si s ním ešte nič nerobil a nepotrebuješ uložiť nejaké jeho súbory, najjednoduchšie bude úplne odstrániť priečinok C:\Program Files\Nvu a celý profil C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Nvu\Profiles\xxxxxxx.default (kvôli tomu, že možno ide o poškodený profil, druhá príčina môže byť, že si nestiahol presne tie verzie, ktoré k sebe patria, viď ďalej).
Stiahnuť http://cvs.nvu.com:80/download/nvu-1.0- ... r-full.exe a slovenský jazykový balík http://www.mozilla.sk/wp-content/downlo ... ngpack.xpi
problém pretrváva ale nie pri inštalovaní rozšírenii ale pri otvorení samotného okna "tools/extensions (rozšírení a taktiež tém).
skúšal som ho odinštalovať aj profil a potom znova nainštalovať nepomohlo a dokonca som si všimol že pri samotnom spustení NVU otvorí sa okno programu ale ako sa otvorí okno už vtedy sa mi na chvíľu zobrazí tá malá červená zákazová značka a keď skúšam tools/ extensions tak sa mi znova objaví tá značka!
ma napadlo že aspoň skúsim samotný portable NVU1.0 cez usb kľúč a pritom nebudem mať v pc nič ani profil z riadneho NVU ale robí mi to aj v tom portable NVU takže neviem čo to môže byť ináč ten program funguje na 100% len na tie okná rozšírení čo ma štve aj keď slovenčinu už mám predinštalovanú v tom portable NVU.
dík

Tatu

Problém s rozšíreniami a témami - pokr.

Príspevok od užívateľa Tatu » 10. Apríla 2006, 01:59

takto to vyzerá ale len chvíľu a potom sa to okno s tou značkou stratí
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Apríla 2006, 08:02

Takže chyba sa objavuje už pri prvom spustení anglickej verzie NVU?
Ihneď po nainštalovaní (aj keď bol bol vytvorený nový profil)?
Žiadne iné zmeny si po jeho nainštalovaní nerobil (napr. neinštaloval žiadnu tému)?
A robí to aj Portable NVU (už s predinštalovanou slovenčinou alebo aj ten originálny anglický Portable NVU)?
Portable NVU to robí aj pri spustení z pevného disku aj pri spustení z USB kľúča?
Operačný systém je aký?
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Apríla 2006, 08:42

Ešte jedna otázka:
Je niečo zaznamenané v Nástroje > Konzola JavaScriptu?
admin SME.sk

Tatu

Problém s rozšíreniami a témami - pokr.

Príspevok od užívateľa Tatu » 10. Apríla 2006, 12:23

SlovakSoft napísal:Takže chyba sa objavuje už pri prvom spustení anglickej verzie NVU?
áno
SlovakSoft napísal:Ihneď po nainštalovaní (aj keď bol bol vytvorený nový profil)?
áno
SlovakSoft napísal:Žiadne iné zmeny si po jeho nainštalovaní nerobil (napr. neinštaloval žiadnu tému)?
nie
SlovakSoft napísal:A robí to aj Portable NVU (už s predinštalovanou slovenčinou alebo aj ten originálny anglický Portable NVU)?
áno
SlovakSoft napísal:Portable NVU to robí aj pri spustení z pevného disku aj pri spustení z USB kľúča?

áno
SlovakSoft napísal:Operačný systém je aký?
xp
SlovakSoft napísal:Je niečo zaznamenané v Nástroje > Konzola JavaScriptu?
tam je tiež problém neotvorí urobí to isté čo pri rozšíreniach

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Apríla 2006, 12:33

Tak v tom prípade musím skonštatovať už len, že niečo podobné som videl opísané na stránkach fóra podpory NVU a jediný záver, ku ktorému sa dospelo, bol ten, že sa s ním na tom hardvéri a operačnom systéme, ktorý tam bol, nedá robiť. Ale nikto nevie prečo.
admin SME.sk

Tatu

Problém s rozšíreniami a témami - koniec

Príspevok od užívateľa Tatu » 10. Apríla 2006, 12:47

SlovakSoft napísal:Ale nikto nevie prečo.
ach jaj milujem bublinky spasíba :cry:

Tatu

Problém s rozšíreniami a témami - P.S.atď.

Príspevok od užívateľa Tatu » 10. Apríla 2006, 14:01

Tatu napísal:ach jaj milujem bublinky spasíba :cry:
huráááá podaril sa mi zázrak dúfam že teraz sa už niečo bude dať s tým problémom robiť? viď. tam dole "obrázok"
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Apríla 2006, 15:39

Nepoteším ťa, toto mám v konzole zapísané aj ja.
admin SME.sk

Zamknuté