Viacero smtp serverov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
MASH
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 3. Augusta 2007, 15:12

Viacero smtp serverov

Príspevok od užívateľa MASH » 27. Februára 2008, 21:18

Mám viac účtov a neviem, kde môžem nastaviť pre každý z nich samostatný smtp server.
Napr. mám prednastavený smtp gmail. Chcem poslať správu z druhého účtu (mimo gmailu). V Nastaveniach účtu>Server pre odosielanie pošty(SMTP) si ho nemôžem nastaviť - iba vybrať zo zoznamu.
Pri vytváraní nového účtu mi neponúklo nastaviť iný smtp.
Problém je ten, že aj keď mi správu z druhého účtu odošle cez smtp gmailu prvého účtu, v poli od vypíše nastavené meno druhého účtu, ale adresu prvého. Teda keď mi niekto dá odpovedať na môj mail, nepošle odpoveď na druhý účet (z ktorého som to písal), ale na prvý (aj keď zobrazované meno je z druhého).
Ako z tohoto von?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Viacero smtp serverov

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 27. Februára 2008, 21:27

Je to v nastavení účtov, pre každý z nich možno nastaviť iný SMTP, ktorý sa už samozrejme musí nachádzať v zozname serverov SMTP (Server pre odosielanie pošty > Pridať). Potom Nástroje > Nastavenie účtov > je to hneď pod položkou názvu účtu.
admin SME.sk

MASH
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 3. Augusta 2007, 15:12

Re: Viacero smtp serverov

Príspevok od užívateľa MASH » 27. Februára 2008, 21:36

Ďakujem, už to ide.

mamaloosa
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19. Marca 2008, 15:30

Re: Viacero smtp serverov

Príspevok od užívateľa mamaloosa » 19. Marca 2008, 15:40

v suvislosti s tymto problemom by som sa rad spytal ci ide nastavit pre jeden ucet viacero SMTP serverov, kedze sa mi stava ze niektory sem tam nefunguje ked zmenim sposob pripojenia. Skusal som to no nefungovalo to, ked nesiel jeden nesiel ani druhy, ale samostatne fungovali.

dakujem za odpoved

MASH
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 3. Augusta 2007, 15:12

Re: Viacero smtp serverov

Príspevok od užívateľa MASH » 20. Marca 2008, 07:11

Neviem či pre jeden účet idú nastaviť dva smtp, ale dá sa to urobiť tak, že si vytvoríš dva rovnaké účty ale v každom budeš mať iný smtp. Nebude to asi najčistejšie riešenie, ale malo by to ísť.

Zamknuté