Thunderbird odchadzajuca posta

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
xyrko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Novembra 2007, 17:08

Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa xyrko » 20. Novembra 2007, 08:05

Nie som programator ale len uzivatel. Preto sa ako obycajny uzivatel sa na komunitu obraciam s touto otazkou. Je az tak strasne tazke napisat rozsirenie do thunderbirdu, ktore by filtrovalo odchadzajucu postu? Ako bolo uz na fore pre thunderbird viac krat uvedene. Niektori uzivatelia proste potrebuju filtrovanie aj odchadzajucej posty a nie iba prichadzajucej.
Nechcem tu robit reklamu MS Outlooku ale tam je uz dost davno moznost vytvorit filter aj na odchadzajucu postu. Proste pri vytvarani noveho pravidla sa zada, ze sa ma aplikovat iba na odchadzajucu postu. Osobne si myslim, ze by to nemal byt z programatorskeho hladiska az taky problem aby Thunderbird pomocou filtra kontroloval postu az po tom ako ho posta opusta. Proste ten filter by mal mat v sebe ako prvu vec, ze bude kontrolovat tlacitko Send/Odosli alebo ako sa to vola. A na zaklade stlacenia tlacidla na odoslanie posty by zacali aplikovat vsetky ostatne nastavene pravidla a triedit podla nich odoslanu postu. Pripadne by mohol kontrolovat smtp server alebo permanente priecinok na odoslanu postu. Ale mne sa javi ako najjednoduchsie aby kontroloval tlacidlo(prikaz) na odoslanie posty. To je totiz nezavisle od toho ako ma konkretny clovek nainstalovany thunderbird. Ci tam ma viac kont zlucenych alebo nie, ci ma viac smtp servrov alebo nie. Tlacidlo(prikaz) odoslat je len jeden. Takze poprosim sikovnych ludi urobte si dobre meno na takejto drobnej ale velmi potrebnej veci. Verte, ze u pouzivatelov thunderbirdu Vam to vynesie nehynucu slavu. :lol:
Ak by niekto chcel viac komunikovat o danom probleme moje ICQ je: 15-169-360
Dakujem za pozornost.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Novembra 2007, 08:55

xyrko napísal:Je az tak strasne tazke napisat rozsirenie do thunderbirdu, ktore by filtrovalo odchadzajucu postu?
Neviem, či je to ťažké, ale v našom malom slovenskom priestore na to nie je dosť ľudí. Za posledné dva či tri roky tu vznikli asi 3-4 pôvodné rozšírenia. Rovnaký je počet ľudí, ktorí sem chodia a sú schopní (a ochotní) nejaké rozšírenie napísať. Podobná požiadavka sa sem-tam vyskytne aj na MozillaZine, a keď ani vo svete nikto také rozšírenie nevytvoril, asi o to až taký veľký záujem nebude (alebo to má nejaký háčik).
Filtre na odchádzajúcu poštu je možné vytvoriť aj terajším systémom – s tým rozdielom, že sa neaplikujú automaticky (ako pri doručenej pošte). Ale akýkoľvek filter možno ručne spustiť na akýkoľvek vybraný priečinok pošty (teda aj na odoslanú poštu). Dá sa to ešte aj uľahčiť pridaním tlačidla Run Filters on Folder button (je síce kompatibilné len so sériou 1.5, ale po potlačení kompatibility údajne funguje).
admin SME.sk

xyrko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Novembra 2007, 17:08

Príspevok od užívateľa xyrko » 20. Novembra 2007, 09:57

Už som skúšal všelijaké rady aj o vuhľadávaní a podobne. Bohužiaľ nič z toho nefunguje automaticky a asi preto nie je taký záujem lebo korporátnici, ktorý také čosi aj naozaj využívajú používajú MS Outlook a tam to je. Oni by to tam tiež nedali, keby o to nebol záujem.

xyrko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Novembra 2007, 17:08

Príspevok od užívateľa xyrko » 20. Novembra 2007, 10:01

Výhovorky typu, že o to nie je záujem alebo, že sa to asi tak ľahko nedá nejako nemôžem akceptovať. V tom je asi naša malosť. Namieto toho aby sme zužitkovali nápad a prišli s niečim novým a trošku sa preslávili a potrápili si mozog iba slepo kopírujeme, prekladáme vymyslené a podobne. Nechcem nikoho urážať ale len preto, že ma to zaujíma som si dal vyhľadať na tomto fóre záujem o túto vec a našiel som minimálne 4 témy kde ľudia potrebujú takúto funkčnosť. Takže asi je o to záujem. Skúsim popátrať ako sa to vlastne robí a skúsim napísať aj priamo na mozilla fórum snáď mi odpovedia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Novembra 2007, 10:28

Myslím, že nejaký ten prehľad o tomto fóre mám a o tejto požiadavke by som teda naozaj nepovedal, že je o to záujem. Väčšinou sa snažím ku všetkému zistiť informácie a toto som teda hľadal prvýkrát. No ale tvrdiť to naisto nebudem, až takú veľkú hlavu zase nemám.
To nie sú výhovorky, snažím sa vám povedať ako to reálne s vývojom v tejto oblasti na Slovensku je. Aby ste nečakali, že sem napíšete, akú funkciu potrebujete, a okamžite na to niekto skočí a napíše vám rozšírenie.
Môžem súhlasiť s tým zvyškom vášho názoru, ale len za podmienky, že ak vás to teda naozaj zaujíma, musíte sa o to pričiniť a nečakať, že sa tu niekto do toho pohrnie. Po prvé je to tu všetko o dobrovoľnosti a voľnom čase, a po druhé ste na webe slovenskej lokalizačnej komunity, takže nechápem o čom inom by to tu malo byť, ak nie o "prekladaní vymysleného".
Ak sa tu objaví niečo navyše (a my na to radi poskytneme podmienky, priestor na diskusiu – Návrhy na vytvorenie rozšírení, webpriestor alebo inú pomoc, ale ľudí vám dodať nevieme), tak je to plus – ale nie je to naša hlavná činnosť. Od toho je vývojárske centrum, viď linky Tipy a návody – Pre vývojárov.
Ja vám (aj nám) fakt prajem, aby sa to podarilo.
admin SME.sk

xyrko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Novembra 2007, 17:08

Príspevok od užívateľa xyrko » 20. Novembra 2007, 14:46

No uz som oslovil aj Mozilla.org vyvojarsky tym a zaroven som poprosil jedneho clovek, ktory je programator ci by sa na to nepozrel. Snad sa to bude dat vymysliet ako nejake rozsirenie. Ak to vyjde tak Vam o tom dam vediet. Nikoho neznevazujem iba si myslim, ze na slovensku je dost sikovnych ludi a tak nechapem preco sa dobreho napadu niekto nechyti. Stale sa na slovensku place, ze niet dost penazi, roboty atd... Moj nazor ale je, ze najprv treba zacat nieco robit, trebars aj zadarmo. Ukazat co v nas je a potom pridu aj peniazky. Ale to by sa niekomu asi muselo velmi chciet. To nie je len cakat na to kto to vymisli a urobi. Potom stiahnut hack alebo patch a pouzivat. Teraz nemyslim na tuto komunitu aby sa zasa niekto neurazil.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Novembra 2007, 14:50

Budeme radi, ak niekto vytvorí zase ďalšie pôvodné slovenské rozšírenie a bude mať aj záujem ho u nás prezentovať. Do sveta prerazí tiež, na Mozilla Add-ons je na to možnosť.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa Hooonza » 9. Augusta 2008, 08:49

Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa Adrique » 21. Septembra 2010, 14:04

Send Filter nie je kompatibilný s TB 3.x.x, je nejaká aktuálna verzia alebo alternatíva? Nepodarilo mi nič nájsť a automatický filter odchádzajúcich správ by bol pre mňa veru veľmo užitočný...

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa gambit99 » 21. Septembra 2010, 21:23

na http://www.xzer.net/harvest/sendfilter je celkom dole donwload verzie 1.0.4 z júla 2010
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: Thunderbird odchadzajuca posta

Príspevok od užívateľa Adrique » 22. Septembra 2010, 12:47

diky za link....teraz len zistiť ako to rozchodiť...

1. nainštaloval som doplnok
2. v Nástroje-Filtre správ som zaškrtol možnosť Enable autorun after sending message on the saved folder
3. vytvoril som nové pravidlo - ak Komu Obsahuje XXXX - Vykonať tieto akcie - Presunúť do priečinka XXXX

Akurát že to nefunguje. Skúšal som v okne Filtre správ manuálne spustiť filter, ale nič to nespravilo. Alebo to funguje len na novo napísané e-maily, tie staršie nie?

Celkom tiež nerozumiem možnosti v okne Filtre správ - Spustiť vybrané filtre na priečinok: (Doručená pošta, Návrhy, Odoslaná pošta, ...). Nedá sa tam totiž zvoliť, ktoré filtre aplikovať na ktorý priečinok...
Btw, skúšal som aplikovať filter na odoslanú poštu podľa horuvedenej možnosti na priečinok Odoslaná pošta, ale tiež to nič nerobilo... :-( WTF?

Zamknuté