"rozsirena" instalacia pluginu

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

"rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa lubes » 10. Marca 2009, 13:48

dobry den,

zacal som tvorit vlastny plugin pre Linuxovu verziu Firefoxu, no potreboval by som pocas instalacie pluginu este pozmenit/premiestnit paru suborov resp. nainstalovat jednu aplikaciu (player).

moj plugin spolu s install.rdf balim ako rozsirenie do XPI. cital som nieco o install.js no vzhladom na nove zabecpecenia vo FF3, mam obavy ze to nebude mozne pouzit. idealne by bolo spustat pri instalacii prikazy ako v shelly (popr. aj ako root).

ak existuje nejaky sposob ako to docielit, tak budem vdacny za kazdu radu.

Lubes

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 10. Marca 2009, 14:10

install.js sa pouzival pred Firefoxom.

Podla mojho nazoru je minimalne velmi neslusne instalovat cez xpi veci, ktore su mimo uzivatelskeho profilu Firefoxu uzivatela, ktory to spusti. A uz vobec nie od neho vyzadovat rootovske heslo. Nie sme na windows! Velmi ale velmi by som Vam doporucil prehodnotit sposob instalacie Vasho pluginu.
Podla mojho nazoru by to malo byt takto:
1) Pre kazdu podporovanu distribuciu vytvorite balicek, kde do zavislosti date ten prehravac a dalsie potrebne kniznice. Na kazdom systeme nemusi byt nainstalovane to, co Vy potrebujete pre beh pluginu. Ten balicek potom zahrniete do repozitarov distribucii alebo si urobite vlastny repozitar alebo ho budete ponukat na stiahnutie na svojich strankach.

Alebo

Urobite instalaciu na sposob flashoveho pluginu na Linuxe. Rucne si skontrolujete pritomnost potrebnych veci a pripadne ich nainstalujete. Rozhodne by som ale doporucoval urobit moznost nainstalovat plugin uzivatelovi, ktory nema rootovske prava a pokial je ten prehravac nutnostou pre beh, tak instalaciu neuspesne ukoncit, nech si to nainstaluje sam a znove spusti instalaciu. A dalsou moznostou je instalovat vsetkym uzivatelom systemu s rootovskymi pravami.

2)Do rozsirenia (xpi) zahrniete iba veci, ktore ponukaju pohodlnejsiu pracu s Vasim pluginom. Toto rozsirenie mozete samozrejme instalovat do systemu a tym aj do profilu vsetkych uzivatelov z niektoreho zo sposobov z bodu 1)

lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa lubes » 10. Marca 2009, 16:24

suhlasim ze ta instalacia "niecoho" z xpi nie je stastna volba, no ja mam za ulohu vytvorit plugin ktory pouziva ten player. nieco na sposob prehravania videa na youtube. problem je ze instalacia takehoto pluginu musi byt jednym kliknutim. preto neviem ako "do jedneho kliku" zahrnut aj instalaciu pluginu a aj toho prehravaca :(

zrejme to obratim: nebudem instalovat prehravac pri instalacii pluginu, ale nainstalujem plugin pri instalacii prehravaca.

lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa lubes » 17. Marca 2009, 18:43

ak nemam pouzit root prava, tak nepouzijem, ale potrebujem zapisat subory aj mimo aktualny FF-profil $HOME/.mozilla/firefox/0000000.default/, napr. do $HOME/.mozilla/plugins. ako to docielim? ked som nejaky maly plugin zabalil do XPI tak sa mi totiz vsetky subory zapisali len do aktualneho profilu (teda spominany .../0000000.default/extensions/moj_plugin@nieco.sk/plugin).

mate nejake uzitocne odkazy ako pomocou XPI umiestnit subory (v mojom pripade ten player) len na jedno miesto (napr. do $HOME/.mozilla/plugins)? ja som totiz nic nenasiel :?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 18. Marca 2009, 21:18

V Mozilla Suite islo pri instalacii rozsirenia zapisovat do inych adresarov ako je profil. Stale vsak nechapem, preco neurobite normalnu binarnu instalacku (ako ma napr. flash plugin pre linux) a popritom nenainstalujete aj vsetkym uzivatelom Firefoxu Vase xpi.

lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa lubes » 18. Marca 2009, 23:02

Mazarik napísal:Stale vsak nechapem, preco neurobite normalnu binarnu instalacku (ako ma napr. flash plugin pre linux) a popritom nenainstalujete aj vsetkym uzivatelom Firefoxu Vase xpi.
chcem sa totiz vyhnut binarnej instalacke. chcem vytvorit jednoduchy XPI "klik->klik" plugin, ktory spravi vsetko to, co by mala spravit binarka. je to totiz podmienka mojho projektu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: "rozsirena" instalacia pluginu

Príspevok od užívateľa Mazarik » 19. Marca 2009, 08:09

Je to podla mna sice nespravny sposob, ale mozete po instalacii xpi a pri prvom spusteni Firefoxu spustit svoj program v Xule, Javascripte a XPCOM s Wizardom a nainstalovat do systemu, co sa Vam len paci. Podla mna je to vsak prasarna.

Zamknuté