Odstránenie vírusu z Thunderbirdu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
alghero
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19. Marca 2008, 15:43
Kontaktovať užívateľa:

Odstránenie vírusu z Thunderbirdu

Príspevok od užívateľa alghero » 10. Apríla 2009, 17:23

Už viac rokov používam Thunderbird, momentálne používam verziu 2.0.0.21. Pred niekoľkými rokmi mi jeden človek na jednom diskusnom fóre ponúkol, že mi pošle crack k Total Commanderu. Poslal mi ho do mojej mailovej schránky. Vtedy mi NOD32 v tomto cracku nezahlásil žiadny vírus. Asi po pol roku mi NOD32 oznámil, že tento crack obsahuje vírus, tak som tento crack vymazal. Ešte predtým som si ho poslal do inej svojej mailovej schránky. Vymazal som aj všetky e-maily v thunderbirde, v prílohe ktorých bol tento crack. Napriek tomu mi NOD32 vždy ozmámi, že thunderbird obsahuje vírus. Prikladám časť súboru nod32.log:
C:\Documents and Settings\Marek\Application Data\Thunderbird\Profiles\vthdu3vp.default\Mail\Local Folders\Sent » MBOX » mail278.eml » MIME » tc6Uni_crk.zip » ZIP » tc6Uni_crk.exe - pravdepodobne variant infiltrácie Win32/Agent trójsky kôň

C:\Documents and Settings\Marek\Application Data\Thunderbird\Profiles\vthdu3vp.default\Mail\Local Folders\Sent » MBOX » mail279.eml » MIME » tc6Uni_crk.zip » ZIP » tc6Uni_crk.exe - pravdepodobne variant infiltrácie Win32/Agent trójsky kôň

C:\Documents and Settings\Marek\Application Data\Thunderbird\Profiles\vthdu3vp.default\Mail\Local Folders\Trash » MBOX » mail411.eml » MIME » tc6Uni_crk.zip » ZIP » tc6Uni_crk.exe - pravdepodobne variant infiltrácie Win32/Agent trójsky kôň

C:\Documents and Settings\Marek\Application Data\Thunderbird\Profiles\vthdu3vp.default\Mail\Local Folders\Trash » MBOX » mail412.eml » MIME » tc6Uni_crk.zip » ZIP » tc6Uni_crk.exe - pravdepodobne variant infiltrácie Win32/Agent trójsky kôň
Zavírené maily sú už dávno vymazané, ale akoby thunderbird ich mal ešte uložené. Odoslanú poštu by som vymazal nerád. Prosím o radu. Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstránenie vírusu z Thunderbirdu

Príspevok od užívateľa wladow » 10. Apríla 2009, 18:36

Je potrebné zhustiť priečinky, v ktorých bola daná správa. V hlavnej ponuke Súbor zvoľte položku Zhustiť priečinky. Až po tomto úkone sa dané správy fyzicky odstránia z pevného disku.
:ilovefirefox:

kakarot
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19. Mája 2009, 10:18

Re: Odstránenie vírusu z Thunderbirdu

Príspevok od užívateľa kakarot » 19. Mája 2009, 10:22

no,a uz sa ti niekto hrabe v tvojom kompe...

Zamknuté