Instalacia && plugin.default_plugin_disabled

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

Instalacia && plugin.default_plugin_disabled

Príspevok od užívateľa lubes » 5. Mája 2009, 20:04

Zdravim, :)

mam par otazok tykajucich sa instalovania potrebnych pluginov. Vytvoril som vlastny plugin a v EMBED tagu som zadefinoval atribut pluginspage, teda chcem aby pouzivatelov (ktori nemaju nainstalovany moj plugin) automaticky presmerovalo na AMO stranku.

Problem je, ze defaultne je vo FF vypnuty libnullplugin.so:

Kód: Vybrať všetko

Default Plugin
File name: libnullplugin.so
The default plugin handles plugin data for mimetypes and extensions that are not specified and facilitates downloading of new plugins.
MIME Type Description Suffixes Enabled
* All types .* No
Viem, ze je potrebne ist do about:config a zmenit hodnotu plugin.default_plugin_disabled na false.

Otazka c. 1:
Preco je defaultne vypnuty?

Otazka c. 2:
Da sa nejako vyriesit toto vypnutie libnullplugin.so bez toho aby bolo potrebne rucne menit ten priznak plugin.default_plugin_disabled? Pretoze ked teraz FF vyzve navstevnikov mojej stranky (kde ten plugin potrebuju) ze je potrebny plugin, oni si ho daju vyhladat, no FF nic nenajde a ani ich nepresmeruje na AMO stranku. Potrebujem teda sfunkcnit to presmerovanie. Ako?

Dakujem za konstruktivne odpovede.

P.S.: Moj plugin: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/11244

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Instalacia && plugin.default_plugin_disabled

Príspevok od užívateľa Mazarik » 6. Mája 2009, 10:03

Embed nie je spravny tag pre vlozenie takehoto obsahu. Pouzite http://www.w3.org/TR/html401/struct/objects.html#h-13.3
Je defaultne vypnuty, pretoze sa pri nepritomnosti [prislusneho pluginu prehladavaju pluginy na webe.
Toto sa riesi Javascriptom. Date tam oznam, ze pre zobrazenie tohoto potrebuje mat uzivatel zapnuty Javascript a nainstalovany Vas plugin. Pokial ma uzivatel zapnuty Javascript, tak detekujete pritomnost Vaseho pluginu a ak tam je, tak zobrazite cez povodnu hlasku tag object s prislusnymi parametrami. Skuste si vypnut Javascript a prejst napr. youtube.com, sme.sk a podobne.

lubes
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30. Novembra 2008, 21:56

Re: Instalacia && plugin.default_plugin_disabled

Príspevok od užívateľa lubes » 10. Mája 2009, 23:07

Mazarik napísal:Embed nie je spravny tag pre vlozenie takehoto obsahu. Pouzite http://www.w3.org/TR/html401/struct/objects.html#h-13.3
Je defaultne vypnuty, pretoze sa pri nepritomnosti [prislusneho pluginu prehladavaju pluginy na webe.
Toto sa riesi Javascriptom. Date tam oznam, ze pre zobrazenie tohoto potrebuje mat uzivatel zapnuty Javascript a nainstalovany Vas plugin. Pokial ma uzivatel zapnuty Javascript, tak detekujete pritomnost Vaseho pluginu a ak tam je, tak zobrazite cez povodnu hlasku tag object s prislusnymi parametrami. Skuste si vypnut Javascript a prejst napr. youtube.com, sme.sk a podobne.
Dakujem. Spravil som javaskript na detekciu podla Vasich odporucani. Funguje skvele.

Zamknuté