Rozšírenie, pomoc

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Eric
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30. Júna 2009, 17:58

Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa Eric » 30. Júna 2009, 18:03

Zdravím, práve som aktualizoval na 3.5 a rozšírenia mi fungujú až na jedno webtran, hrozne dávno tu bol návod na úpravu aby sa dalo rozšírenie použiť, prešiel som forum a som asi slepí alebo je to zmazané, neviem a bol by som rád aby ste mi pomohli moja zásoba cudzích jazykov je hrozná a translátor mi moc chýba, pomôžte mi prosím.

Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa Hooonza » 30. Júna 2009, 19:25

Úprava rozšíření je možná, funkčnost zajištěná není :)
  • 1. Stáhněte si rozšíření do počítače (soubor .xpi) a otevřete jej jako běžný .zip (kterým ve skutrečnosti je). Najdete tam hned na začátku soubor install.rdf.
  • 2. v tomto souboru najdete (pozor, v odstavci uvedeném "<!-- Firefox -->"!) řádek (např.) "<em:maxVersion>1.0</em:maxVersion>" - v něm si změníte verzi podle libosti, tedy např. na "<em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion>". Uložíte zpět do archívu.
  • 3. Nainstalujete běžným způsobem (Soubor/Otevřít soubor...).
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Eric
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30. Júna 2009, 17:58

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa Eric » 30. Júna 2009, 19:36

Dík, za pomoc
nedalo mi nečinne sedieť a skúsil som aj Google a našiel som tento návod a podarilo sa, ale vážim si aj pomoc ktorú ste mi poskytli a dúfam že ak ju niekto ešte bude potrebovať že mu to pomôže :ilovefirefox:

figaro
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19. Novembra 2006, 18:58

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa figaro » 1. Júla 2009, 09:27

Presne toto som potreboval aj ja. Dik za navod.Funguje skvele. Teraz uz mozem nerusene pouzivat ver.3.5 :D

Užívateľov profilový obrázok
velvet
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15. Septembra 2007, 15:19

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa velvet » 6. Júla 2009, 11:13

odkial sa da stiahnut toto rozsirenie-WebTran? lebo nikde ho nemozem najst.

Užívateľov profilový obrázok
gmandca
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 14:25

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gmandca » 6. Júla 2009, 11:52

To rozlisenie nikde nenajdes, ono je sucastou PC Translator a to rozlisenie odkazuje na PC Translator nainstalovany v PC, takze tak. Musis mat nainstalovany cely program.
Windows 7 Home Premium x64 SP1 SK, Firefox 25, Thunderbird 24;
HP Pavilion dv-7; i7 Q720; nVidia GF 320M 1GB VRAM; 4GB DDR3 1333 MHz

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gambit99 » 8. Júla 2009, 00:09

Tak ja som si podľa tohto návodu upravil Fast dial 2.22b ale aj tak sa mi to nepodarilo rozbehať, pričom na stránke rozšírení je uvedené, že toto rozšírenie je pre Firefox: 3.0 – 3.6a1pre. V install.rdf som si našiel <em:maxVersion>3.2a1pre</em:maxVersion> , ktoré som upravil na <em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> , uložil a keď som chcel nainštalovať tak mi to začalo vypisovať hlášku. Inú hlášku mi to vypisuje keď si nahrám pôvodné rozšírenia a idem cez tlačítko Možnosti v ňom.

ďakujem za prípadnú pomoc
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Užívateľov profilový obrázok
jaro4
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 25. Februára 2009, 17:58
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa jaro4 » 8. Júla 2009, 07:40

gambit99 napísal:Tak ja som si podľa tohto návodu upravil Fast dial 2.22b ale aj tak sa mi to nepodarilo rozbehať, pričom na stránke rozšírení je uvedené, že toto rozšírenie je pre Firefox: 3.0 – 3.6a1pre. V install.rdf som si našiel <em:maxVersion>3.2a1pre</em:maxVersion> , ktoré som upravil na <em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> , uložil a keď som chcel nainštalovať tak mi to začalo vypisovať hlášku. Inú hlášku mi to vypisuje keď si nahrám pôvodné rozšírenia a idem cez tlačítko Možnosti v ňom.

ďakujem za prípadnú pomoc
upravil si ho s chybou. pred </em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> ti chyba lomítko. dolnil som ho červenou farbou. :idea:
Firefox aby frčal rýchlo: http://firefoxhack.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gambit99 » 8. Júla 2009, 08:30

jaro4 napísal:
gambit99 napísal:Tak ja som si podľa tohto návodu upravil Fast dial 2.22b ale aj tak sa mi to nepodarilo rozbehať, pričom na stránke rozšírení je uvedené, že toto rozšírenie je pre Firefox: 3.0 – 3.6a1pre. V install.rdf som si našiel <em:maxVersion>3.2a1pre</em:maxVersion> , ktoré som upravil na <em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> , uložil a keď som chcel nainštalovať tak mi to začalo vypisovať hlášku. Inú hlášku mi to vypisuje keď si nahrám pôvodné rozšírenia a idem cez tlačítko Možnosti v ňom.

ďakujem za prípadnú pomoc
upravil si ho s chybou. pred </em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> ti chyba lomítko. dolnil som ho červenou farbou. :idea:
tak som ho tam dodal, ale ani tak nepomohlo a znovu sa objavila tá hláška a nič nenainštalovalo. ja som si myslel, že to " / " sa používa na ukončenie príkazu
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gambit99 » 8. Júla 2009, 08:32

gambit99 napísal:
jaro4 napísal:
gambit99 napísal:Tak ja som si podľa tohto návodu upravil Fast dial 2.22b ale aj tak sa mi to nepodarilo rozbehať, pričom na stránke rozšírení je uvedené, že toto rozšírenie je pre Firefox: 3.0 – 3.6a1pre. V install.rdf som si našiel <em:maxVersion>3.2a1pre</em:maxVersion> , ktoré som upravil na <em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> , uložil a keď som chcel nainštalovať tak mi to začalo vypisovať hlášku. Inú hlášku mi to vypisuje keď si nahrám pôvodné rozšírenia a idem cez tlačítko Možnosti v ňom.

ďakujem za prípadnú pomoc
upravil si ho s chybou. pred </em:maxVersion>3.5.*</em:maxVersion> ti chyba lomítko. dolnil som ho červenou farbou. :idea:
tak som ho tam dodal, ale ani tak nepomohlo a znovu sa objavila tá hláška a nič nenainštalovalo. ja som si myslel, že to " / " sa používa na ukončenie príkazu.
inak ja som tam upravil len číslo, takže si nemyslím, že by to mala byť chyba toho /
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa Mazarik » 8. Júla 2009, 08:35

to jaro4: hlasate bludy! V XML su vsetky tagy parove a maju byt v tvare <tag></tag> takze to ma gambit spravne
to gambit: doporucujem si pockat na verziu kompatibilnu s ff 3.5

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gambit99 » 8. Júla 2009, 09:07

Mazarik napísal:to jaro4: hlasate bludy! V XML su vsetky tagy parove a maju byt v tvare <tag></tag> takze to ma gambit spravne
to gambit: doporucujem si pockat na verziu kompatibilnu s ff 3.5
ďakujem za potvrdenie, ale myslím, že asi skúsim iné podobné rozšírenie (speed dial), pretože posledný dátum úpravy je 11.01.2009, prípadne ak by ste mali iný typ na rozšírenie
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

Užívateľov profilový obrázok
jaro4
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 25. Februára 2009, 17:58
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa jaro4 » 8. Júla 2009, 09:11

Mazarik napísal:to jaro4: hlasate bludy! V XML su vsetky tagy parove a maju byt v tvare <tag></tag> takze to ma gambit spravne
to gambit: doporucujem si pockat na verziu kompatibilnu s ff 3.5
ano zbadal som to prehliadol. ale povedzte ako mám zmazať príspevok, ked toto forum to neumožnuje.
:x
Firefox aby frčal rýchlo: http://firefoxhack.blogspot.com/

Užívateľov profilový obrázok
gmandca
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 14:25

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa gmandca » 8. Júla 2009, 10:00

Cauko, takze dalsia chyba mohla nastat v tom, ze to je ulozene v nespravnom kodovani suboru. Malo by to byt v UTF-8 ale nie som si celkom isty, niekde to na fore bolo, ale nemozem to najst. :)
Windows 7 Home Premium x64 SP1 SK, Firefox 25, Thunderbird 24;
HP Pavilion dv-7; i7 Q720; nVidia GF 320M 1GB VRAM; 4GB DDR3 1333 MHz

Užívateľov profilový obrázok
velvet
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15. Septembra 2007, 15:19

Re: Rozšírenie, pomoc

Príspevok od užívateľa velvet » 8. Júla 2009, 12:40

gmandca napísal:To rozlisenie nikde nenajdes, ono je sucastou PC Translator a to rozlisenie odkazuje na PC Translator nainstalovany v PC, takze tak. Musis mat nainstalovany cely program.
PC Translator mam v PC nainstalovany,ale neviem ako dalej? spominaju sa to rozsirenia a aj rozlisenia?! ake rozsirenie (soubor .xpi) a odkial mam stiahnut do PC?

Napísať odpoveď