Pouzitie "&" v podpise

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
mkaluza
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 9. Júla 2010, 19:24

Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa mkaluza » 9. Júla 2010, 19:44

Thunderbird 3.1
Windows
Odosielanie nastavene na : odoslat HTML aj TXT

Mam vytvoreny podpis v TXT subore. Obsahuje riadok kde je "podpis & podpis" problem je v tom, ze TB zrusi pri zakodovani medzeru za prvym slovom a posle ten mail s podpisom v tvare "podpis& podpis", pomenil som format odosielanie a nic, nejaky napad ? Je mozne ze to tak robila aj starsia verzia, pretoze kym pisem spravu je to normalne. Takto posunute je to az v odoslanej poste a tiez u prijemcu ....

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa Mazarik » 11. Júla 2010, 16:08

namiesto & skuste napisat &

mkaluza
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 9. Júla 2010, 19:24

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa mkaluza » 11. Júla 2010, 23:41

Nepomaha, teraz som to opat potestoval a deje sa tak iba pri novom e-maily (preposielany, alebo odpovedany to nerobi) a este jedna vec deje sa tak len v natahovanom podpise z TXT suboru, pokial napisem normalne do textu podpis & podpis toto zakoduje a ulozi normalne ...

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa Mazarik » 12. Júla 2010, 09:08

Deje sa to v pripade, ze odosielate html alebo aj v txt?
Teraz som si poslal testovaciu spravu, ktora obsahovala podpis "xx & yy" a nic neskratil.
Aky pouzivate prijmanie posty(IMAP/POP3)? Nahodou neviete, co za postovy server pouzivate(Exchange, Postscript)? Alebo mate postu zdarma(zoznam.sk/atlas.sk,...)?

mkaluza
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 9. Júla 2010, 19:24

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa mkaluza » 12. Júla 2010, 10:05

Nastroje -> Moznosti -> Pisanie sprav -> Nastavenie odosielania... - ci tu mam textovu, HTML, alebo poslat oboje je jedno urobi to tak ci tak ....
V praci mam 3.0.5 robi to tiez (este stale kvoli NODu, doma 3.1 a AVG) nemyslim si ze ma na to server vplyv doma:praca -> POP3:IMAP ...
Podpis sa natahuje z textoveho suboru, ktory je nastaveny standartne v nastaveni uctu, ziadny signature switch a ani nic podobne nepouzivam ....
a toto je vysledok u mna po odoslani, len este raz to and posuva len v natahovanom podpise, ak to napisem priamo, tak to necha tak ... :

podpis & podpis
--
xx& yy

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa Mazarik » 12. Júla 2010, 12:58

Ako som pisal, vlozil som & priamo do podpisu. Este mozete skusit vypnut ten antivir. Je rozdiel medzi serverom uctov v praci a doma? Pouzivate tam iny server na odosielanie(SMTP) alebo ten isty?

mkaluza
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 9. Júla 2010, 19:24

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa mkaluza » 13. Júla 2010, 14:55

Som vcera asi nieco zblbol, ked tu nie je moj prispevok. Zhrniem to s rozpisanim vsetkych verzii a pokusov a po cistej instalacii Win7-32-SK(vsetko ostatne testovane na WinXP) a Thunderbirdu3.1SK (stiahnuteho z mozilla.sk) robi to jednoznacne klient. Podarilo sa mi zistit, ze thunderbird nastavy pre podpis "format odstavca" na "predformatovany" a pokial ho zmenim na telo textu, tak je to OK a takisto opacne pokial akykolvek text zmenim (jeho format odstavca) na "predformatovany", tak to tak zmrsi ... Takze teraz otazka znie, ako prednastavit format odstavca pre podpis na iny ako "predformatovany" .... dik.

mkaluza
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 9. Júla 2010, 19:24

Re: Pouzitie "&" v podpise

Príspevok od užívateľa mkaluza » 9. Marca 2012, 00:23

Keby to niekoho zaujimalo, tak som zase na tuto vec narazil u klineta a tak som opat pohladal a zda sa, ze 9 prispevok pomaha ....

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=541978#c9

Po nasom, treba vliezt do editora nastaveni. Menu Nastroje -> Moznosti -> Spresnenie -> Editor nastaveni, slubte ze budete opatrny, vyhladajte hodnotu "ailnews.send_plaintext_flowed" bez uvodzoviek a zakazte ju (zmente na false) ....

Napísať odpoveď