Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
tomaspir

Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Príspevok od užívateľa tomaspir » 21. Decembra 2010, 00:11

zdravim, nakolko mam win 64 bit, chcel som si nainstalovat 64 bit ver mozilla. Omylom som si najprv stiahol ver. 4.0 beta /minefield/, nasledne tiez 3.6.3 /namoroka/ bohuzial mi vsak nefungoval flash (odskusane na prehravani videi na youtube ) a to ani po tom co som stiahol najnovsiu verziu. U ver. 4.0 to asi mozno cakat - nakoko je este vo vyvoji, no verzia 3.6.3 je finalna, preto nechapem, preco v nej flash nefungoval.

Napokon som sa vratil k povodnej 32 bitovej ver. 3.6.13

vie mi niekto ozrejmit, preco v 3.6.3 nefunguje flash?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Decembra 2010, 09:10

A mate 64 bitovy flash? Pokial nie, tak to nemoze fungovat. Nemozete miesat 32 a 64 bitove programy, bez specialnej upravy. Plati, ze 64 bitovy program nedokaze spustit 32 bitovy a naopak.

tomaspir

Re: Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Príspevok od užívateľa tomaspir » 21. Decembra 2010, 17:28

no predpokladal som ff mi ponukol nainstalovat flash, predpokladal som, ze ked 64 bit ff mi ponukne na stiahnutie flash, ze tento logicky bude 64 bitovy, ale asi to tak nefunguje.
adobe pise: You might be on this page because you can't view content with the Flash Player. This is likely because your computer is running a 64-bit Web browser on a 64-bit operating system and you are trying to install Flash Player. Flash Player does not run in most 64-bit browsers. If you attempt to download the Flash Player in a 64-bit browser that does not support Flash Player, you will see a message from Adobe and a link back to this page. To install Flash Player, use a 32-bit Web browser on your 64-bit operating system. All major browsers are available in 32-bit versions and the Internet Explorer 32-bit browser is the default browser on Windows 64-bit systems. http://kb2.adobe.com/cps/000/6b3af6c9.html
Je dost blbe, ze na 64 bit kompe nemozem pouzivat 64 bit aplikacie. Otazka znie - dokedy? :) Co mi odporucate ? Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Príspevok od užívateľa Mazarik » 22. Decembra 2010, 10:21

Toto je len blbost Adobe, vacsina ostatnych vyrobcov softwaru dodava dnes aj 64 bitove verzie. Navyse pri prehliadaci to tak nevadi. Dolezite to je najma v narocnejsich aplikaciach narocnych na pamat. 64 bitovy operacny system je tiez dolezity, ak mate viac ako 4GB operacnej pamate.

ps: pokial viem firma Adobe podporuje 64 bitovy flash asi iba na Linuxe a to v nejakej testovacej verzii.

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problem s Flashom v 3.6.3. a 4.0 64bit

Príspevok od užívateľa Jacen » 22. Decembra 2010, 11:40

Note: You can download a preview release of Flash Player with the codename "Square" that includes full support for 64-bit Web browsers on Windows, Mac and Linux computers from Adobe Labs (http://labs.adobe.com). The preview release installs into 64-bit Web browsers, so you do not need to use a 32-bit browser as described in the instructions below.
z tohto vyplýva, že pracujú na podpore pre 64-bitové prehliadače. Tu je odkaz http://labs.adobe.com/technologies/flas ... 10/square/

Napísať odpoveď