POMOOC! Zle zobrazena diakritika

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

POMOOC! Zle zobrazena diakritika

Príspevok od užívateľa commodore64 » 19. Februára 2011, 15:20

Zdravim vsetkych,

strasne vas prosim o pomoc, neviem si dat rady s chybnym kodovanim zobrazenia sprav aj hlavičiek. Zobrazuju sa tam take otazniky. Co som skusal nastavit:
- v Moznostiach / Zobrazenie / Pismo som nastavil rozne mozne kodovania a na samotne zobrazenie to nema vplyv
- ked idem cez horne menu Zobrazenie / Kodovanie nastavim Zapadoeuropske - otazniky zmiznu, ale niektore pismena sa stale zobrazuju zle, ALE: ked preklinem na inu spravu a spat, zase su tam otazniky
- ked nastavim cez horne menu Stredoeuropske, niektore znaky sa upravia, otazniky ostavaju

Ani jedno z tych rieseni vsak neriesi zle zobrazenu diakritiku v hlavickach sprav. Stale hovorim o priatelkinom TB. Moj TB ide perfektne. Obidva TB su 2.0.0.24. Priatelka uz mala TB3, a ja som si myslel, ze to sposoboval
prave on. Ale aj po downgrade chyba pretrvava, teda predpokladam, ze to bude problem v profile. Aj ked nastavim v oboch TB uplne tie iste nastavenia, jej to ide stale zle.

PROSIIIIIIIIIIIIM, poradte, uz sme z toho zufali. Jej sa nedaju citat spravy. Dakujem vopred.
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Užívateľov profilový obrázok
commodore64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Apríla 2009, 07:14

Re: POMOOC! Zle zobrazena diakritika

Príspevok od užívateľa commodore64 » 19. Februára 2011, 16:09

Tak, podla pravidla "pomoz si sam" som skusil google, ktory nasiel v tomto fore viacero vlakien o danom probleme a jedno vlakno mi naozaj pomohlo. Bolo si potrebne rozkliknut kontextove menu ku PRIECINKU dorucena posta a nastavit kodovanie. Odteraz je vsetko oukej :D
PC: Case: LanCool Dragonlord K-62 Doska: Gigabyte P55-UD5 Proc: Intel Core i5 750 @ 3,2GHz RAM: Corsair Dominator DHX DDR3 8GB @ 1600MHz GPU: ATI Radeon HD5850 PSU: be quiet! Dark Power 550W Pro P7

Napísať odpoveď