CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
chippy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Septembra 2012, 08:16

CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa chippy » 8. Septembra 2012, 08:25

Ahojte.

Nainštaloval som si TB a začal mi robiť istú nepríjemnosť - hromadí miesto v RAMke, zamrzne a keď dosiahne 2,5GB SPADNE! (Samozrejme bez toho, aby som sa čohokoľvek dotkol. Len ho spustím a hneď to začne...) Mám 2 POP účty, IMAP pre Gmail a odoberám asi 8 RSS kanálov. Už mi to robil minule. Vtedy som rýchlo, kým stihol zamrznúť, vymazal takmer všetky účty, aby to prestalo. Keď som ich obnovil, chvíľu bežal normálne s asi 80MB RAM, ale keď som ho spustil dnes, znova začal blbnúť! POMOC!!!

chippy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Septembra 2012, 08:16

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa chippy » 10. Septembra 2012, 09:25

BTW - program funguje, kým sa snaží aktualizovať/synchronizovať poštu. Keď s tým skončí, rozbehne sa zahlcovanie pamäte a aktivita procesora vyskočí na 25% (mám i5 2x2Thready). Nikto sa s tým ešte nestretol??? HELP! Please... :)

chippy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Septembra 2012, 08:16

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa chippy » 12. Septembra 2012, 10:15

PROSÍM. Je to beznádejné... všimol som si, že aj keď odstránim účty ako Gmail (gigabajty pošty) a nechám len 2 pracovné maily, ktoré obsahujú len zopár správ, využitie pamäte sa zmenší a vyzerá stabilne, ale popravde len jej ZALTENIE RASTIE POMALŠIE!!! Jediný rozdiel teda je že TB nespadne za pár sekúnd, ale možno za pár hodín, nanajvýš deň (a ja svoj PC nevypínam a ani nemienim riešiť tento problém takto...)

Mám ho na Windows Vista aj na NB s Win7. Nie je to otázkou systému? ...máte niekto tieto OS a nikdy ste nemali takéto problémy?

chippy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Septembra 2012, 08:16

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa chippy » 12. Septembra 2012, 10:19

PS: aké je vaše priemerné využitie RAM týmto programom? ...mne sa zastaví tak na 60 000-80 000 kb aj keby som nemal žiadne účty nastavené a teraz, keď tam mám 2 malé POP3 účty, kolíše okolo 200 000 kb. Každým pozretým mailom sa táto hodnota vykývne nahor a len zriedka klesne späť.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa Hooonza » 12. Septembra 2012, 15:31

250 000 kB, 3 POP3 účty, 2x IMAP
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa Hooonza » 12. Septembra 2012, 15:31

+ RSS a 3x chat účet
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

chippy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Septembra 2012, 08:16

Re: CHYBA - TB zahltí RAM a spadne

Príspevok od užívateľa chippy » 13. Septembra 2012, 11:21

Niečo som zistil - robí mi to GMAIL cez IMAP!!! ...keď som to zmenil na POP3 účet, TB ostal stabilný! Síce sa mi nepáči, že je určený len pre jedného odberateľa - teda keď zas príjmem poštu na jednom PC, nikdy si ju nedokážem prezrieť na druhom PC, ktorý má rovnako nastavené POP3 mailové účty :((
A VLASTNE - prečo mi to IMAP robí? ...by mi vyhovovalo mať účty IMAP, ale pracovné maily ich nepodporujú a GMAIL áno, ale kolabuje. ...žeby IMAP nemal príliš v láske nečistené maily? (2800 správ) Ale aj som mu nastavil obmedzenie na počet mailov a aj tak nepomohlo!...

Napísať odpoveď