neprijať spamy

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
jules
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28. Decembra 2012, 08:49

neprijať spamy

Príspevok od užívateľa jules » 28. Decembra 2012, 08:58

Prosím o pomoc - dá sa nejak v Thunderbirde nastaviť, aby z určitých emailových adries neprijalo poštu? Je to nenormálne, ako z určitých firiem mi pravidelne raz za určitý čas chodia ich spamy, pričom jasom si ich nikde neaktivoval, takže nechcem ich ani odhlasovať a bol by som rád, aby sa ten spam mu jednoducho vrátil späť, je taká možnosť nastaviť to? Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa Gohom » 28. Decembra 2012, 10:38

1. Ak spam "vrátiš" tak tým dotyčnému serveru potvrdíš, že tvoj účet je aktívny a bude spamy posielať ďalej. Lepšia taktika je "ostať nemý", teda nijako nereagovať a dotyčný server to časom vyhodnotí ako "mŕtvy účet", kde sa spamy neoplatí posielať
2. Ak budeš danú poštu pravidelne v TB označovať ako spam, tak TB sa časom naučí čo je spam a bude s tým nakladať podľa toho, ako je nastavený
3. Ak sa jedná o spam (spamy) z tých istých adries môžeš si nastaviť filtre tak, že všetku poštu od definovaného odosielateľa TB zmaže
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

jules
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28. Decembra 2012, 08:49

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa jules » 28. Decembra 2012, 21:00

Ďakujem za odpoveď, no chcel som niečo trošku iné. Nedá sa nejak nastaviť, aby samu ten spam napr. vrátil, že adresát neznámy, alebo že adresátová schránka je plná alebo čo ja viem čo ešte.
Ad 2,3: ono mi tú poštu už označí ako spam, no ja nechcem, aby mi chodila vôbec

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa Gohom » 29. Decembra 2012, 08:16

jules,
k bodu 1:
nastav si čo chceš, tu ide o to akú stratégiu zvoliť aby si spamy obmedzil. Môj návrh je ako tak funkčný, tvoj vôbec. Použi ale čo uznáš za vhodné...........
k bodom 2 a 3:
tvoja požiadavka je nesplniteľná. Odosielateľovi spamu je absolútne jedno či ty chceš alebo nechceš aby ti spam chodil, on ho jednoducho pošle. A je na tebe ako s tým naložíš ďalej.
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

jules
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28. Decembra 2012, 08:49

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa jules » 29. Decembra 2012, 09:39

Ďakujem,
škoda, že sa to nedá - myslel som si, že to nejako dá naťukať niekde pár emailových adries a od tých ľudí by spam neprešiel vôbec (vôbec, ani do spamu)

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa Gohom » 29. Decembra 2012, 11:06

To by si musel dokázať ovplyvniť či nejaký spamový automat odošle správu resp. spam na nejakú adresu - a to nie je v tvojich silách. Je to podobné ako reklamné letáky, ktorých ti každý víkend nahádžu plnú schránku a ty s tým nemôžeš nič robiť, iba ich bez čítania vyhadzovať.
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: neprijať spamy

Príspevok od užívateľa Hooonza » 19. Januára 2013, 09:51

Odhlašování funguje často docela dobře, chce to trpělivost, ale maily přestanou chodit. Když ne -> ban.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Napísať odpoveď