Pomalý Firefox a jeho zasekávanie

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Čoko Loko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16. Apríla 2017, 13:40

Pomalý Firefox a jeho zasekávanie

Príspevok od užívateľa Čoko Loko » 16. Apríla 2017, 13:55

Dobrý deň, posledné mesiace mám s Firefoxom problém, ktorý ma ale už vážne dosť ****. Ako je možné, že na počítači, so štvorjadrovým procesorom intel core i5 4460, 8 GB operačnou pamäťou RAM a Firefoxom nainštalovaným na SSD disku mi robí neznesiteľné záseky na určitých stránkach (najmä Facebook a YouTube), kedy program zamrzne a nedá sa s ním nič robiť??! Vtedy ho musím natvrdo vypnúť v správcovi úloh, ale čo keď mám niečo rozťahané zo stránok, ktoré nepodporujú prerušenie sťahovania? Prosím vás, vysvetlite mi či je tento stav normálny, či to má niekto podobne ako ja, lebo už vážne na to nemám nervy!
Naposledy upravil/-a Ansambl v 17. Apríla 2017, 15:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: zahviezdičkované vulgarizmy

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Pomalý Firefox a jeho zasekávanie

Príspevok od užívateľa Ansambl » 17. Apríla 2017, 15:06

Prosím vás, vysvetlite mi či je tento stav normálny
Takýto stav nie je normálny.

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-ant ... arsi-verze.

mirojaslovsky
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Augusta 2017, 21:44

Re: Pomalý Firefox a jeho zasekávanie

Príspevok od užívateľa mirojaslovsky » 22. Augusta 2017, 15:08

Podla mna to bude nejaky malware .

- prve by som skusil ccleaner a zrusit vsetko po starte
- skontrolovat rozsirenia a tie o ktorých nic nevies odinstalovat /nestaci ich vypnut/
- skontrolovat pocitat na spyware/malware ad aware, spybit, spy hunter

Napísať odpoveď