Uložisko pošty na USB

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 15. Júna 2017, 22:42

Zdravim, chcel by som poprosit o radu, ako si nastavim v thunderbirde ulozisko na usb kluc?

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ansambl » 16. Júna 2017, 09:01

Thunderbird presun úložiska na iný disk:
Vypnite (ukončite) Thunderbird - veľmi dôležité. Všetky tieto úpravy a presuny musíte vykonávať pri vypnutom Thunderbirde.
Presuňte (prekopírujte) celý profil (celý priečinok profiles) na druhý disk (napr. do E:\Email\)
Upravte súbor profiles.ini v pôvodnom profile na disku C: v "Poznámkovom bloku" a upravte v ňom tieto hodnoty:
IsRelative=0
Path=E:\Email\profiles\fmk54jfg.default (-toto je však moja cesta k profilu na disku E:\)
Ukončite úpravu tohoto súboru jeho uložením a vypnutím.
Spustite Thunderbird a preverte či je priečinok profilu na druhom disku takto:
- Thunderbird - Pomocník - Informácie pre riešenie problémov - Priečinok profilu - Zobraziť priečinok
Odteraz bude thunderbird všetku poštu (odoslanú, prijatú ..) ukladať iba na druhý disk. Na disku C:\ zostave iba softvér Thunderbird.

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 17. Júna 2017, 22:28

Dakujem za radu, skusim to a dam vediet... Este sa chcem spytat na nazor ci instalaciu thunderbird dat taktiez na USB - na ktorom bude dane ulozisko, alebo to nema zmysel, resp. je to jedno?

Richard852
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 1. Augusta 2011, 23:22

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Richard852 » 18. Júna 2017, 09:50

V tom prípade je lepšie použiť portable verziu a súbory s poštou nahrať do nej.
https://portableapps.com/apps/internet/ ... d_portable

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 18. Júna 2017, 13:49

Este by som sa spytal ci danou zmenou - upravou si viem prehodit vsetky priesinky, pripadne adresar? Vdaka za doplnenie infa.

Ansambl napísal:Thunderbird presun úložiska na iný disk:
Vypnite (ukončite) Thunderbird - veľmi dôležité. Všetky tieto úpravy a presuny musíte vykonávať pri vypnutom Thunderbirde.
Presuňte (prekopírujte) celý profil (celý priečinok profiles) na druhý disk (napr. do E:\Email\)
Upravte súbor profiles.ini v pôvodnom profile na disku C: v "Poznámkovom bloku" a upravte v ňom tieto hodnoty:
IsRelative=0
Path=E:\Email\profiles\fmk54jfg.default (-toto je však moja cesta k profilu na disku E:\)
Ukončite úpravu tohoto súboru jeho uložením a vypnutím.
Spustite Thunderbird a preverte či je priečinok profilu na druhom disku takto:
- Thunderbird - Pomocník - Informácie pre riešenie problémov - Priečinok profilu - Zobraziť priečinok
Odteraz bude thunderbird všetku poštu (odoslanú, prijatú ..) ukladať iba na druhý disk. Na disku C:\ zostave iba softvér Thunderbird.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ansambl » 18. Júna 2017, 14:20

Ferik napísal:Este by som sa spytal ci danou zmenou - upravou si viem prehodit vsetky priesinky, pripadne adresar?
ANO. Je tam všetko.

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 18. Júna 2017, 22:52

A este teda jedna otazka od skusenejsich kolegov... Je lepsie to riesit teda portable verziou thunderbird alebo klasickou instalaciou zhunderbird len s upravenym uloziskom ak chcem mat vsetky maily s vytvorenymi postovymi priecinkami a mailovymi adresami na USB kluci? Jedinou nevyhodou teda apon co som si zatial pozrel je u portable aktualizacia - kde by som si mal vypnut pred aktualizaciou slovensku lokalizaciu jazyka. dik za info

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ansambl » 19. Júna 2017, 09:03

Ak to chcete Thunderbird prenášať a používať vo viacerých počítačoch tak je výhodné mať všetko na USB klúči - teda portable verziu.

Ak chcete tieto verzie aktualizovať rozdielovou aktualizáciou, je potrebné predtým zakázať jazykový balík a povoliť ho znova až po aktualizácii. Inak je samozrejme možné prevziať do počítača kompletnú novú prenosnú verziu a nahradiť ňou tú starú. Všetky vaše údaje budú zachované.

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 19. Júna 2017, 23:12

Vdaka za info od všetkych.
Avsak nakoniec som si dal portable verziu. Problem vsak nastalzo slovak packom. Aj ked som ho do thunderbirdu portable nainstaloval, nezobrazuje sa v programe nic po slovensky. Dokonca nie je v tools ani polozka language pre zmenu jazyku. Instalacia portable je 52.2.0 slovak pack 52.0 - teda vsetko najnovsie verzie. Preto by som sa chcel spytat skusenejsich ci sa s tym uz stretli, resp. ako si to viem nejakym sposobom poslovencit. p.S.: Lokalizacia slovak pack je v stave enable.
Vdaka za info

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 19. Júna 2017, 23:12

Vdaka za info od všetkych.
Avsak nakoniec som si dal portable verziu. Problem vsak nastalzo slovak packom. Aj ked som ho do thunderbirdu portable nainstaloval, nezobrazuje sa v programe nic po slovensky. Dokonca nie je v tools ani polozka language pre zmenu jazyku. Instalacia portable je 52.2.0 slovak pack 52.0 - teda vsetko najnovsie verzie. Preto by som sa chcel spytat skusenejsich ci sa s tym uz stretli, resp. ako si to viem nejakym sposobom poslovencit. p.S.: Lokalizacia slovak pack je v stave enable.
Vdaka za info

Richard852
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 1. Augusta 2011, 23:22

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Richard852 » 21. Júna 2017, 21:47

Doinštalovanie jazykového balíka nepoužívam - sú s tým problémy, hlavne ak sa Thunderbird aktualizuje na novú verziu.
SK verziu portable si vytváram sám keďže oficiálne nie je.

1. stiahnem ENG portable a klasicky rozbalím cez sprievodcu
2. stiahnem z http://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/ normálnu verziu v SK jazyku a rozbalím pomocou 7-zip
3. súbory z normálnej verzie z \core\ presuniem do portable verzie do \App\Thunderbird\ a prepíšem pôvodné súbory

Portable Thunderbird je potom v SK.

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 21. Júna 2017, 23:31

Vdaka za navod, chcem sa spytat ci po aktualizacii sa nevymazu tymto sposobom emaily resp. adresare.
Vdaka za info

Richard852
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 1. Augusta 2011, 23:22

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Richard852 » 22. Júna 2017, 15:29

Zatial som s tým problémy nemal, ani pri povyšovaní verzie.
Súbory pošty v portable verzii sú v \Data\profile\.
Okrem toho pred týmto zásahom je možné portable verziu skopírovať ako zálohu a po overení funkčnosti upravenej verzie, zálohu vymazať.

Ferik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Júna 2017, 23:57

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Ferik » 23. Júna 2017, 12:00

Cize Ak by som chcel aktualizovat portable verziu na novsiu;
1. stiahol by som si novu portable verziu
2. rozbalil a
3. do zlozky DATA by som prekopiroval vsetko (maily adresar - celu postu) co by bolo vo verzii ktoru by som pouzival?
4. + teda doplnit lokalizaciu.

Vdaka za ujasnenie a pomoc :)

Richard852
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 1. Augusta 2011, 23:22

Re: Uložisko pošty na USB

Príspevok od užívateľa Richard852 » 23. Júna 2017, 15:26

Aktualizujem takto:

1. prekopírujem portable verziu ako zálohu
Richard852 napísal: 2. stiahnem z http://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/ normálnu verziu v SK jazyku a rozbalím pomocou 7-zip
3. súbory z normálnej verzie z \core\ presuniem do portable verzie do \App\Thunderbird\ a prepíšem pôvodné súbory
4. funguje, mažem zálohu a používam novú verziu

Portable verziu už mám, takže zbytočné sťahovať znovu.

Napísať odpoveď