Obnova zmiznutých účtov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Comby
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Mája 2007, 10:52

Obnova zmiznutých účtov

Príspevok od užívateľa Comby » 5. Februára 2018, 19:31

Pozdravujem, mám taký problém, že mi zmizli účty. Ako sa to prejavuje? Jednoducho spustím TB a vyskočí úvodné okno "Víta vás Thunderbird". Mám Windows 7 a TB 52.6.0. Pozeral som umiestnenie profilu user\appdata\roaming\thunderbird a ten profil tam je aj s príslušnými účtami (veľkosť môjho profilu je 6GB). Len neviem ako tieto účty dostať do TB. PC je manželkin, tak neviem čo s ním robila, ale ozvala sa s tým cca pred týždňom, keď vyšla verzia 52.6.0 a niečo sa zbabralo pri update z predošlej verzie.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Obnova zmiznutých účtov

Príspevok od užívateľa Ansambl » 6. Februára 2018, 07:44

Comby napísal:
5. Februára 2018, 19:31
PC je manželkin, tak neviem čo s ním robila, ale ozvala sa s tým cca pred týždňom, keď vyšla verzia 52.6.0 a niečo sa zbabralo pri update z predošlej verzie.
Je celkom možné, že si manželka vytvorila NOVÝ PROFIL Thunderbirdu a Thunderbirdu pracuje v tom NOVOM (prázdnom) profile. Myslím si, že bude stačiť prepnúť sa späť do toho PÔVODNÉHO profilu.

POSTUP:
1. Vypnúť Thunderbird
2. Na vstup do profilov môžete použiť odkazy v ponuke Štart - Spustiť (alebo iba WIN+R) a tu vypíšte: "thunderbird -p" - bez úvodzoviek a preverte koľko profilov je vytvorených. Ak ich je viac tak sa postupne prepínajte do vytvorených profilov až kým nevstúpite do toho PÔVODNÉHO profilu.

Comby
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Mája 2007, 10:52

Re: Obnova zmiznutých účtov

Príspevok od užívateľa Comby » 17. Februára 2018, 14:01

Nepomohlo, profil je len jeden "default", ktorý je po spustení TB prázdny, aj keď tam tie súbory sú. Aj v profiles.ini je ten profil nastavený správne.

Comby
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Mája 2007, 10:52

Re: Obnova zmiznutých účtov

Príspevok od užívateľa Comby » 17. Februára 2018, 15:11

Už som na to prišiel, musím vytvoriť znova rovnaký účet, s rovnakým typom pop/smtp a potom v nastaveniach zmeniť priečinok účtu na ten pôvodný.

Napísať odpoveď