Zaheslovanie uctu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
jarddo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22. Mája 2012, 06:48

Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa jarddo » 12. Novembra 2015, 22:45

Dobry vecer.
Je prosim nejaka moznost plhodnotne zabezpecit pristup do mailu heslom.
Ono tam sice je moznost ucet zaheslovat a NEpouzivat spravcu hesiel ale ucet normalne otvorite aj dokazete pozriet postu vo vsetkych priecinkoch aj ked heslo od-ignorujete a az ked chcete odoslat nejaku spravu tak musite zadat heslo aby ste mohli spravu odoslat.Tym padom sa vlastne uplne strace zmysel zaheslovanie kedze sa Vam v mailoch moze hrabkat ktokolvek aj bez hesla.
Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 13. Novembra 2015, 08:11

Sám používám StartupMaster. Funguje docela dobře a pokud heslo nezadáte Thunderbird (Firefox) se ukončí.

jarddo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22. Mája 2012, 06:48

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa jarddo » 13. Novembra 2015, 19:43

Dakujem za radu ale....asi som sa zle vyjadril.Ako zaheslovat plnohodnotne mailove konto v thunderbirde?
StartupMaster som stiahol a nainstaloval ale thunderbird sa v nicom nezmenil.Firefox ako prehliadac nepouzivam ale ked ho chcem spustit tak heslo pyta a ked ho nezadam tak sa mi firefox vobec nespusti,v tom mas pravdu ale na thunderbird nema ziadny vplyv.Ak heslo nedam tak sa normalne dostanem do posty cez thunderbird.
Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Novembra 2015, 08:25

jarddo napísal:Dakujem za radu ale....asi som sa zle vyjadril.Ako zaheslovat plnohodnotne mailove konto v thunderbirde?
StartupMaster som stiahol a nainstaloval ale thunderbird sa v nicom nezmenil.Firefox ako prehliadac nepouzivam ale ked ho chcem spustit tak heslo pyta a ked ho nezadam tak sa mi firefox vobec nespusti,v tom mas pravdu ale na thunderbird nema ziadny vplyv.Ak heslo nedam tak sa normalne dostanem do posty cez thunderbird.
Dakujem.
Je to preto, že ste si tento doplnok nainštalovali do Firefoxu a zatiaľ nie do Thunderbirdu.
Z horeuvedeného odkazu si stiahnite tento doplnok do počítača - bude to súbor "startupmaster-1.6-fx+tb.xpi".
Potom spustite Thunderbird a z tohoto stiahnutého súboru doinštalujte tento doplnok do Thunderbirdu.
Nastavte si hlavné heslo a užívajte si BEZPEČNÝ Thunderbird.

Ak ten súbor nedokážete stiahnuť, tak som vám ho pripravil na stiahnutie z niektorého z týchto linkov:

Kód: Vybrať všetko

http://fastshare.cz/5273174/startupmaster-1.6-fx-tb.xpi
http://datoid.cz/5MLrIv/startupmaster-1-6-fx-tb-xpi
http://euroshare.eu/file/Jlbd0Yg0om/startupmaster-1.6-fx-tb.xpi
http://file-share.top/file/35095/startupmaster-1-6-fx-tb-xpi
https://sdilej.cz/7417498/startupmaster-1.6-fx%2Btb.xpi

jarddo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22. Mája 2012, 06:48

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa jarddo » 14. Novembra 2015, 09:29

Ok,dakujem.Ano ,mal si pravdu.Po nainstalovani priamo do thunderbirdu a zadani hesla sa thunderbird spusti ,ak nedam heslo vidim iba jednotlive priecinky+nazvy sprav ale samotny mail,text mailu mi uz nezobrazi a ak heslo doplnim tak funguje plnohodnotne.
A nieco na ten sposob ,nedas heslo tak thunderbird sa ani len neotvori,nespusti nie je?Potreboval by som aby to to fungovalo presne tak ako si pisal ze to funguje vo firefoxe.Nedas heslo ,nic sa nespusti.dik

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Novembra 2015, 13:44

jarddo napísal:...A nieco na ten sposob ,nedas heslo tak thunderbird sa ani len neotvori,nespusti nie je?Potreboval by som aby to to fungovalo presne tak ako si pisal ze to funguje vo firefoxe.Nedas heslo ,nic sa nespusti.dik
Mne tento doplnok presne takto funguje ako to vy potrebujete !
Otvorí sa výzva na zadanie hesla a pokiaľ heslo nezadám, tak sa nič neotvorí ! Jediná možnosť je "Zrušiť" a ukončiť tak spustenie Thunderbirdu.

Obrázok

Asi ste pri inštalácii niečo také nastavili - že sa vám to tak chová.

jarddo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22. Mája 2012, 06:48

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa jarddo » 14. Novembra 2015, 17:23

Ok,idem na to pozriet co som zle spravil.Dakujem

pista hufnagel
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Júna 2018, 16:41

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa pista hufnagel » 6. Júna 2018, 19:10

Ahoj,
prosím ŤA o pomoc - založil som dnes tému "zaheslovanie Thunderbirdu" - tam som všetko popísal.
Dokážem nejakým spôsobom odheslovať thunderbird keď som ho zahesloval cez startupmaster - išiel som v podstate podľa Tvojh návodu už pri starom PC - ktorý som teraz musel vytiahnúť, lebo potrebujem Thunderbird? Na starom kompe normálne som sa prihlásil pod heslom mnou používaný. Asi som spravil niekde preklep alebo sa mi zapol caps lok a 2 x som to potvrdil neviem. proste to nefunguje.
Dá sa nejako poslať nejaký kód an odblokovanie? aj ku mne do Thunderbirdu - lebo ho normálne ho používam na starom compe.
Alebo kto by mi vedel poradiť?
Čau
Štefan

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 7. Júna 2018, 10:41

Myslím si, že postačí doplnok "startupmaster" odstrániť z Thunderbirdu a reštartovať Thunderbird.

Spustite Thunderbird v NÚDZOVOM režime (zakázať všetky doplnky a nastaviť ovládacie prvky na predvolené hodnoty). Na spustenie programu do núdzového režimu môžete použiť odkazy v ponuke Windows- Štart - (WIN+R) - Spustiť a tu vypíšte:
thunderbird -safe-mode
alebo priamo z menu Thunderbird - Pomocník - Reštartovať a zakázať doplnky
https://support.mozilla.org/cs/kb/nouzo ... underbirdu
http://imgbank.cz/images/2015/07/21/Thu ... rezim0.jpg
ak všetko funguje tak ako má, potom doplnok "startupmaster" odstráňte z Thunderbirdu a reštartujte Thunderbird.

pista hufnagel
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Júna 2018, 16:41

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa pista hufnagel » 18. Júna 2018, 02:32

ďakujem za radu a vykonal som, tak ako píšeš.
Stav je taký že podarilo sa mi dostať do Thunderbirdu.
Avšak ak chcem ísť do správ jednotlivých účtov tak sa mi zobrazí to čo je vyššie - 14.11.2015 o 13:44
Staré správy dokážem čítať ale nové mi nestiahne vypíše tabuľku a dám len zrušiť.
Proste ak chcem niečo urobiť v thunderbirde tak pýta odo mňa to heslo - pričom som všetko zablokoval.
Dá sa s tým niečo robiť?
Thunderbird som aj odinštaloval a PC rešt. a následne spätne Thunderbird nainštaloval a nič je to tam stále
Vopred ďakujem za usmernenie ako mám postupovať ďalej ak sa teda dá
Štefan

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 18. Júna 2018, 06:37

pista hufnagel napísal: ...Stav je taký že podarilo sa mi dostať do Thunderbirdu...
Odstráňte (odinštalujte) doplnok "startupmaster" z Thunderbirdu a reštartujte Thunderbird.

pista hufnagel
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Júna 2018, 16:41

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa pista hufnagel » 28. Júna 2018, 01:35

Ahoj,
vyzerá to tak že si dám preinštalovať celý comp, lebo neviem ako ďalej - nedarí sa mi to urobiť. Nemám žiadne doplnky idem v núdzovom režime a stále pýta odo mňa heslo
Takže história:
1) pokým som neodstránil startupmaster tak hneď pri spustení Thunderbirdu odo mňa pýtalo heslo a do vnútra som sa ani nedostal
2) išiel som do núdzového režimu a zákázal som doplnky a odstránil som startupmaster, a reštartoval som thunderbird
3) pri spustení Thunderbirdu už odo mňa nepýtalo nič a reku fajn už je to, lenže keď som klikol na účet tak bum opäť tabuľka s požadovaným heslom
4) 100 x som kontroloval či nemám doplnok zapnutý, odinštaloval som thunderbird, nainštaloval na novo, stále sa to tam zobrazuje " tabuľka Požadované heslo a tam text Zadajte hlavné heslo pre Softvérové bezp. zariadenie"
5) keď idem v Thunderbirdu do nástrojov / možnosti / a tam pod bezpečnosťou je "Hlavné heslo...... relácie" je tam okničko na začiarknutie "používať hlavné heslo" a je stále začiarknuté. Keď sa snažím ho odčiarknúť tak chce zase odo mňa to hlavné heslo
Ak to robí startupmaster toto tak je to veľmi dobrý program
Ale neverím, že sa nedá nejakým spôsobom obnoviť heslo, keď dokážem jednojednoznačne, že je to môj účet
Som v koncoch neviem ako ďalej.
Štefan

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zaheslovanie uctu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 28. Júna 2018, 07:01

...Staré správy dokážem čítať...
Nie je jasné aké rôzne zmeny ste vykonali. Preto si zálohujte všetku poštu o ktorú nechcete prísť do nejakého priečinka v „Lokálne priečinky".
=
Vytvorte si NOVÝ PROFIL Thunderbirdu. Na vytvorenie nového profilu môžete použiť odkazy v ponuke Štart - Spustiť (alebo iba WIN+R) a tu vypíšte: "thunderbird -p" - bez úvodzoviek a preverte, či problém pretrváva. Ak problém nepominie, tak sa môžete vrátiť k pôvodnému profilu tiež príkazom "thunderbird -p" Niekedy je potrebné vypísať celú cestu k súboru thunderbird.exe, vtedy vypíšte C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\ thunderbird.exe -p

http://imgbank.cz/images/2015/08/20/Thu ... profil.jpg

Ak je problém odstránený, potom pokračujte v tvorbe (budovaní) NOVÉHO PROFILU Thunderbirdu. Nakoniec môžete ten STARÝ profil odstrániť.

Napísať odpoveď