Chyba v preklade pre rozšírenie Gmail Space 0.4.2

Fórum pre nahlasovanie chýb v lokalizácií programov, rozšírení a webových stránok pod záštitou Mozilla.sk
Zamknuté
vlbelicka
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 16:01
Kontaktovať užívateľa:

Chyba v preklade pre rozšírenie Gmail Space 0.4.2

Príspevok od užívateľa vlbelicka » 22. Septembra 2006, 16:33

Chyba sa objavuje iba v slovenskom preklade (skúšal som angličtinu a taliančinu):

[Exception..."Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)
[nsIStringBundle.GetStringFromName]" nsresult:"0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)" location: "JS
frame :: XStringBundle :: getString :: line17" data: no]

Neda sa kvôli nej vôbec prihlásiť k účtu (iba ak sa prepnem do iného jazyka)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 22. Septembra 2006, 19:34

Vďaka za upozornenie, lokalizátor sa k tomu určite vyjadrí, len chcem upozorniť, že na nahlasovanie chýb v prekladoch rozšírení je vo fóre špeciálna sekcia, kde sú založené témy pre každé nami podporované rozšírenie. Na stránke každého rozšírenia je odkaz do tej správnej témy. Takže toto presúvam do správnej sekcie.
:ilovefirefox:

vlbelicka
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 16:01
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlbelicka » 22. Septembra 2006, 19:41

njn :wink:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Septembra 2006, 19:57

Pokúsime sa s tým niečo urobiť. To s tou chybou je pravda, zobrazuje sa tam už nejakú dobu. Neprikladal som jej ale veľký význam, pretože mi prihlásenie normálne funguje. Všetko v tom rozšírení mi funguje aj napriek nej. Preto som jej nevenoval pozornosť.
Problém je v tom, že autor rozšírenia Gmail Space vôbec s lokalizátormi nespolupracuje. Na tej lokalizácii to je aj vidieť (niektoré reťazce sa nenachádzajú v locale). Neodpovedá na žiadny e-mail a je malým zázrakom, že vôbec po dlhej dobe zaradil do aktuálnej verzie aj aktualizovanú slovenčinu.
Skúšal som anglickú verziu, v nej chybu naozaj nevidím. Skúsim teda niečo vymyslieť, ale to chce skôr odborníka na programovanie – chyba asi nebude v súboroch locale, skôr v .js.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Septembra 2006, 20:32

Prekontroloval som slovenské súbory (porovnal s anglickými) a nenašiel žiadny problém. A ako som už napísal, rozšírenie mi normálne funguje aj v slovenskej verzii.
Pozrel som FAQ Gmail Space a našiel tam toto:

Kód: Vybrať všetko

11. I get an error which says
[Exception... "Component returned failure code: 0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND)
[nsILocalFile.directoryEntries]" nsresult: "0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND)" location: "JS
frame :: chrome://gspace/content/glocaltree.js :: anonymous :: line 250" data: no]
A. This happens when the local folder you were using is deleted or locked from outside firefox. I will keep a better comprehensible error message in the next version. This error is complained mainly by Linux users. It may also occur when there are shortcuts or links in the current folder and their respective target file is deleted or locked. You can ignore this message for now.
Nie je to úplne to isté, ale niečo to naznačuje. Jediné, čo môžem urobiť – pošlem oznámenie autorovi. Ale už pol roka vôbec nereagoval na e-mail...
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Septembra 2006, 21:00

Najnovšia správa: je to náhoda, ale autor rozšírenia po niekoľkých mesiacoch zavítal do centra lokalizátorov BabelZilla a aktualizovali sme na verziu 0.4.3. Nejaký problém sa mi podarilo nájsť v súbore .properties a zdá sa, že už je vyriešený. Nevidím už žiadnu chybu.
Vyskúšajte: Gmail Space 0.4.3 sk.
Problém s tým, že nie všetky reťazce rozšírenia sú lokalizovateľné, stále ostáva. Sledujte aj naďalej našu stránku s rozšíreniami, v tomto rozšírení sa budú diať aj naďalej zmeny.
admin SME.sk

vlbelicka
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 16:01
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlbelicka » 22. Septembra 2006, 21:18

Práve som tú novú verziu nainštaloval. Všetko je už v poriadku :D

Zamknuté