Spustené hodnotenie užívateľov

Všetky návrhy na zlepšenie, pripomienky ako aj sťažnosti adresujte práve sem
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Spustené hodnotenie užívateľov

Príspevok od užívateľa wladow » 31. Decembra 2005, 19:10

Na vašu žiadosť sme dnes zaviedli hodnotenie užívateľov (rank) na základe počtu príspevkov.

Kategórie:
  • Obrázok začiatočník (1-10 príspevkov)
    Obrázok návštevník (11-50 príspevkov)
    Obrázok pokročilý diskutujúci (51-150 príspevkov)
    Obrázok profesionál (151-500 príspevkov)
    Obrázok expert (501-1000 príspevkov)
    Obrázok guru fóra (nad 1000 príspevkov)
Špeciálne kategórie:
  • Obrázok Správca portálu Mozilla.sk, Člen tímu Mozilla.sk
    Obrázok rôzni prispievatelia, udeľované na základe určitých zásluh, každý kto má naň nárok si môže hodnotenie navrhúť sám :-)
Naposledy upravil/-a wladow v 1. Januára 2006, 02:30, upravené celkom 3 krát.
:ilovefirefox:

Spikee
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 4. Októbra 2005, 20:32
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spikee » 31. Decembra 2005, 20:36

Pekné, ale zdá sa mi, že je tu už trochu veľa obrázkov...

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Re: vela obrázkov

Príspevok od užívateľa gianny111 » 1. Januára 2006, 13:51

No s tymi obrazkami to snad az take zle nebude. Nevidim nejaky velky prinos v tomto hodnoteni, aj ked niekedy moze skusenost radcu dost napovedat, zial, nie vzdy je to smerodatne.
Co je ale podstatne je to, ze ziadost o toto hodnotenie vysla len pred par dnami zo strany uzivatela (tusim Slovaksoft, nie som si ale isty) a tak treba ocenit promptnu reakciu zo strany spravcu. :)

Takze tak.
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: vela obrázkov

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Januára 2006, 15:26

gianny111 napísal:No s tymi obrazkami to snad az take zle nebude. Nevidim nejaky velky prinos v tomto hodnoteni, aj ked niekedy moze skusenost radcu dost napovedat, zial, nie vzdy je to smerodatne.
Co je ale podstatne je to, ze ziadost o toto hodnotenie vysla len pred par dnami zo strany uzivatela (tusim Slovaksoft, nie som si ale isty) a tak treba ocenit promptnu reakciu zo strany spravcu. :)

Takze tak.
Presnejsie povedane, spravca to zrealizoval hned na dalsi den od ziadosti... Vidno, ze tu visi kazdu volnu chvilu.
Pokial ide o skusenosti radcu, to je jasne. To, ze ma niekto 500 prispevkov (nadnesene), moze znamenat aj to, ze sa velmi casto pyta (nie ze odpoveda). A tiez to nic nehovori o jeho mudrosti :-) Len som bol na to zvyknuty z inych for.
Inak by sa mohlo pouvazovat aj o tom, aby bol prechod do tych vyssich kategorii (napriklad aspon expert a guru) manualny, po posudeni spravcom (vid nove forum zive.cz).
A spravcovi chcem podakovat, nebola to prva splnena ziadost a opat takmer okamzite :-)
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 1. Januára 2006, 17:39

Díky páni za pochvalu :P
Pekné, ale zdá sa mi, že je tu už trochu veľa obrázkov...
Nemyslím si, že je tu priveľa obrázkov, je to v podstate štandardná výbava väčšiny fór a podľa mňa to nikoho nemôže obťažovať. Ak si narážal na to, že stránka je potom veľká čo týka objemu dát, tak vedz, že obrázky hodnotenia majú priemernú veľkosť 200 bajtov.
Nevidim nejaky velky prinos v tomto hodnoteni, aj ked niekedy moze skusenost radcu dost napovedat, zial, nie vzdy je to smerodatne.
Jasné, že sa podľa toho nedajú určovať znalosti a "odbornosť" dotyčného, ale môže to napovedať. Proste prišla taká požiadavka, usúdil som, že by to bolo dobre zrealizovať a tak je to tu :-)

Čo sa týka jednotlivých kategórii, nemusí a pravdepodobne to ani nebude konečná verzia, každý dobrý nápad na zmenu je vítaný.
Inak by sa mohlo pouvazovat aj o tom, aby bol prechod do tych vyssich kategorii (napriklad aspon expert a guru) manualny, po posudeni spravcom
Zatiaľ máme všetci do hodnotenia "guru fóra" ďaleko, takže to nie je aktuálne, uvidíme aká bude situácia neskôr a podľa toho sa rozhodneme.

HAWK 8)
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jacen » 1. Januára 2006, 19:04

to all:
Myslím, že podstatou každého fóra, nielen tohto, je pomôcť všetkým, ktorí o to požiadajú, a je jedno či ten, kto poradí (hlavne k všeobesnej spokojnosti) je "expert, guru alebo neviemčo". Hlavne,že si navzájom dokážeme poradiť a že sa pekne rozrastá "rodina" SK Firefox Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 2. Januára 2006, 21:46

hodnotenia je pekne spestrenie fora, priklanam sa tiez k tomu aby admini rucne pridavali hodnotenie guru, expert, pomocnik atd. radsej rucne ako automaticky, pretoze ked bude mat niekto 1500 prispevkov bude guru fora, nemusi vediet poradit pretoze tych 1500 prispevkov moze mat napr. za spam :wink:

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 3. Januára 2006, 15:06

Daniel_Medo napísal:hodnotenia je pekne spestrenie fora, priklanam sa tiez k tomu aby admini rucne pridavali hodnotenie guru, expert, pomocnik atd. radsej rucne ako automaticky, pretoze ked bude mat niekto 1500 prispevkov bude guru fora, nemusi vediet poradit pretoze tych 1500 prispevkov moze mat napr. za spam :wink:
Toho, že bude mať niekto 1500 príspevkov obsahujúcich spam, sa naozaj báť nemusíš 8)
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 3. Januára 2006, 17:35

IMHO hodnotenie napovie o odbornosti. Co sa tyka obrazkov, tak mi nevadia, ale pride mi velmi rusive, ze si kazdy moze dat obrazok akej velkosti chce. Celkom ma to hneva, ked mi naskoci cez "pol okna" ikona uzivatela.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 3. Januára 2006, 20:06

Mazarik napísal:IMHO hodnotenie napovie o odbornosti. Co sa tyka obrazkov, tak mi nevadia, ale pride mi velmi rusive, ze si kazdy moze dat obrazok akej velkosti chce. Celkom ma to hneva, ked mi naskoci cez "pol okna" ikona uzivatela.
Ale nemôže, max. rozmery obrázka sú 150x150px...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 4. Januára 2006, 00:39

wladow napísal:
Mazarik napísal:IMHO hodnotenie napovie o odbornosti. Co sa tyka obrazkov, tak mi nevadia, ale pride mi velmi rusive, ze si kazdy moze dat obrazok akej velkosti chce. Celkom ma to hneva, ked mi naskoci cez "pol okna" ikona uzivatela.
Ale nemôže, max. rozmery obrázka sú 150x150px...
a mimo toho si moze este obrazok bloknut pomocou Adblocku ked mu tak strasne vadi :wink:

wladow: ja viem, ze admini nikdy nespia, to bol len priklad 8)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 9. Januára 2006, 22:40

Ešte ma k tejto debate napadla jedna vec: v nasledujúcej generácii systému, na ktorom beží toto fórum by mala byť dostupná okrem hodnotenia užívateľa aj tzv karma užívateľa, čo už by malo byť reálnejšie hodnotenie. Ešte neviem presne, ako to bude fungovať, ale bude to zrejme niečo podobné ako systém na blog.sme.sk. Čiže užívatelia by sa mali hodnotiť vzájomne medzi sebou :-D
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 10. Januára 2006, 00:12

wladow napísal:Ešte ma k tejto debate napadla jedna vec: v nasledujúcej generácii systému, na ktorom beží toto fórum by mala byť dostupná okrem hodnotenia užívateľa aj tzv karma užívateľa, čo už by malo byť reálnejšie hodnotenie. Ešte neviem presne, ako to bude fungovať, ale bude to zrejme niečo podobné ako systém na blog.sme.sk. Čiže užívatelia by sa mali hodnotiť vzájomne medzi sebou :-D
lenze dalsia generacia phpbb sa uz vyvija niekolko rokov a este stale nie je dokoncena, pokial si spravne pamatam kodove meno phpbb v3.0 je Olympus :wink: Ked vyjde tato verzia mozno my uz budeme starcekovia 8)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 10. Januára 2006, 17:00

Ja viem, objavili sa však informácie o tom, že vraj v prvom polroku tohto roka to pôjde von. Uvidíme či to bude pravda...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

hodnotenie užívateľov

Príspevok od užívateľa andreios » 10. Januára 2006, 17:57

No, niečo to môže o užívateľovi povedať. Ale kto číta fórum častejšie, aj tak rýchlo príde na to, kto je odborník a vie dobre a zrozumiteľne poradiť, a už sa potom nemusí ani pozerať na hodnotenia.

V zásade som za, na fórach je to bežná vec.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Zamknuté