Slovensko s 28,9% podielom FF medzi prehliadačmi 5. v Európe

Fórum o propagácii produktov Mozilla
Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Slovensko s 28,9% podielom FF medzi prehliadačmi 5. v Európe

Príspevok od užívateľa andreios » 2. Februára 2006, 22:47

Prieskum francúzskej spoločnosti XiTi ukázal, že Firefox dosiahol v EÚ (+ niektorých ďalších európskych krajinách) vyše 20% podiel na "trhu" prehliadačov.

Obrázok

Tabuľka krajín:
Fínsko 38,39%
Slovinsko 35,55%
Nemecko 30,27%
Česko 29,29%
Slovensko 28,87%
Chorvátsko 28,01%
Maďarsko 24,54%
...

V tabuľka kontinentov vedie Európa s 20,10% pred Austráliou a Oceániou (18,60%) a Severnou Amerikou (15,88%).

Piate miesto v Európe nie je vôbec zlé, určite k tomu nemálo prispel aj portál http://www.mozilla.sk :D

S budovateľkým pozdravom Hor sa k 30%! ostáva
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 2. Februára 2006, 23:25

Myslim, ze to ukazuje aj na to, ze mame viac a viac uvedomelych a pruznych spravcov sieti, ktori instaluju Gecko na svoje siete. Je totiz nutne si uvedomit, ze zapadne staty mali, pocitacove vybavenie skor, skor spravcov a cim su starsi tym zostavaju pri zabehnutych veciach(IE only). Navyse Gecko odburava spravcom mnoho bezpecnostnych problemov. Preto si nemyslim, ze Gecko podiel zaistili najma domaci uzivatelia(BFU).
Dalej je nutne si uvedomit, ze v nasich krajinach su vacsinou kradnute Widle. Preco by som experimentoval s niecim inym, ked to mam kupene a funguje to(na prvy pohlad v IE funguje vsetko co ma).
Dalej si myslim, ze Gecko aj u nas neda viac ako 40%(aj ked by som si to velmi prial) a to z jednoducheho dovodu, clovek je lenivy tvor. Mozno by mohla pomoct radikalna zmena rozhrania noveho IE, kde by ludia hladali alternativu(rozumej na co su zvyknuti).
Tolko moj nazor.. NERAD by som spustil flame, ale za ostru kritiku K VECI budem rad:)

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 2. Februára 2006, 23:34

Trošku Ti budem oponovať. V tom článku sa okrem iného hovorí aj o tom, že na prekvapenie rozdiel medzi víkendovým dňom a pracovným dňom bol minimálny (posledný graf úplne dole) - čiže FF sa používa aj vo firmách aj doma. Či je to presne tak isto aj na Slovensku, to nevedno, ale asi aj áno. Ono keď si človek zvykne v práci na lepšie, tak potom si to nainštaluje aj doma.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 2. Februára 2006, 23:39

Iste, máš pravdu v tom, že dosť na tom majú zásluhu správcovia sietí. Tí nainštalovali Firefoxy vo firmách a tak naučili bežných užívateľov, že existuje aj čosi iné a lepšie ako IE. :D

Inak, 28,9% a 5. miesto ma naozaj veľmi, ale veľmi príjemne prekvapili. Aj vzhľadom na to, že tento portál je pomerne mladý.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

edeon
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 1. Januára 2007, 19:41

shit

Príspevok od užívateľa edeon » 1. Januára 2007, 19:51

mozilla-firefox=je shit!

OPERA je jednotka odporucam kazdemu!

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 1. Januára 2007, 20:32

Takéto názory tu nikoho nezaujímajú, flamewars choď robiť niekde inde. Toto fórum je špecializované a venované podpore produktov od Mozilly, nie hádkam o najlepší prehliadač a pod. Ja ti tvoj názor neberiem, každému vyhovuje niečo iné, ale podobné príspevky tu tolerovať nebudeme. Tiež nechodím vypisovať na microsofťacke alebo operácke fóra, že ich produkty sú shity.
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 3. Januára 2007, 00:12

Veď to rovno zmaž - to nie je príspevok do diskusie.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 3. Januára 2007, 11:05

to edeon: na taketo spamy tu uz je jedno forum, tak si zlost vybijaj tam: http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=1105 :evil:
a radil by som ti svoje nazory aj oddovodnit, lebo nad prispevkom, ktoreho cely obsah znie "firefox je shit" a podobne, sa neda urobit nic ine, akurat polutovat tvoje iq. a po par podobnych prispevkoch sa ani nenazdas a bude to vsetko zmazane, ked adminom prejde trpezlivost.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

edeon
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 1. Januára 2007, 19:41

PeePay

Príspevok od užívateľa edeon » 3. Januára 2007, 15:31

PeePay- vdaka za fajn tip-myslim to forum. Potreboval som niekde napisat ze mozila a firefox ze shit.
Odvovodnenie mojho nazoru znie

Kód: Vybrať všetko

http://www.opera.com/download/get.pl?id=28548&thanks=true&sub=true
je to inteligentny ,rychly browser a je v nom vsetko!

Co sa toho mojho iq tyka skutocne mam problem ked zapnem mozilu alebo TB -to tazkopadne ovladanie ma nicí! -nebodaj pridavat do nich nejake rozsirenia-no hotove psycho.

len tolko som mal na srdc :wink: :wink: :wink: i

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: PeePay

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Januára 2007, 15:46

edeon napísal:je to inteligentny ,rychly browser a je v nom vsetko!
Nech sa páči ku mne na návštevu a uvidíte, čo všetko vo Firefoxe môže byť a v Opere nemôže byť.
edeon napísal:nebodaj pridavat do nich nejake rozsirenia-no hotove psycho
Ak chcete, môj malý synovec vás to rád naučí. Ledva vie čítať, ale klikanie mu ide dobre.
edeon napísal:Co sa toho mojho iq tyka skutocne mam problem ked zapnem mozilu alebo TB -to tazkopadne ovladanie ma nicí!
Radšej to teda nerobte, zapnite si Operu a nevypytujte sa na Thunderbird, keď máte v Opere aj poštového klienta. Aspoň si my nebudeme drať prsty kvôli vašim otázkam a vy ani my neskončíme v Sučanoch.
A v záujme duševného zdravia nás ostatných dostanete pri ďalšom úbohom výkriku ban. Nech sa páči vyziapať sa na fóre Opery.
Nemám rád týchto ultrafans :(
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: PeePay

Príspevok od užívateľa Gohom » 3. Januára 2007, 17:10

edeon napísal:opera je to inteligentny ,rychly browser a je v nom vsetko
No ako vidno súčet inteligencie browsera a jeho užívateľa je konštantný - koľko inteligencie má tvoj browser, toľko zjavne chýba tebe !!!
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: PeePay

Príspevok od užívateľa andreios » 3. Januára 2007, 19:18

edeon napísal:Co sa toho mojho iq tyka skutocne mam problem ked zapnem mozilu alebo TB -to tazkopadne ovladanie ma nicí! -nebodaj pridavat do nich nejake rozsirenia-no hotove psycho.

len tolko som mal na srdc :wink: :wink: :wink: i
Úroveň písomného prejavu je dobrým indikátorom výšky IQ. :roll:
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: PeePay

Príspevok od užívateľa PeePay » 3. Januára 2007, 20:30

edeon napísal:Odvovodnenie mojho nazoru znie

Kód: Vybrať všetko

http://www.opera.com/download/get.pl?id=28548&thanks=true&sub=true
dobre podrazactvo s tym odkazom. priamy link na stiahnutie opery; ziadne info o jej vyhodach/nevyhodach.

to SlovakSoft: dobra odpoved, hlavne to s tym synovcom. dobre som sa zasmial :smiech:
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 3. Januára 2007, 22:11

andreios napísal:Veď to rovno zmaž - to nie je príspevok do diskusie.
A obviní ma z cenzúry :P
edeon napísal:PeePay- vdaka za fajn tip-myslim to forum. Potreboval som niekde napisat ze mozila a firefox ze shit.
Odvovodnenie mojho nazoru znie

Kód: Vybrať všetko

http://www.opera.com/download/get.pl?id=28548&thanks=true&sub=true
je to inteligentny ,rychly browser a je v nom vsetko!

Co sa toho mojho iq tyka skutocne mam problem ked zapnem mozilu alebo TB -to tazkopadne ovladanie ma nicí! -nebodaj pridavat do nich nejake rozsirenia-no hotove psycho.

len tolko som mal na srdc :wink: :wink: :wink: i
Sme poctení, že si si vybral práve nás, komu si si vylial srdce. Ak dostaneš podobné nutkanie aj nabudúce, vyber si pre zmenu niekoho iného, takisto sa určite radi potešia...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 3. Januára 2007, 23:00

wladow napísal:Sme poctení, že si si vybral práve nás, komu si si vylial srdce. Ak dostaneš podobné nutkanie aj nabudúce, vyber si pre zmenu niekoho iného, takisto sa určite radi potešia...
... a pekne sa podakuju tomu, co im ho tam poslal... :lol:
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté