svk lng

Fórum o (x)HTML editoroch Nvu a KompoZer
Zamknuté
5150
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 4. Decembra 2005, 17:58

svk lng

Príspevok od užívateľa 5150 » 4. Decembra 2005, 18:25

Nainštaloval som program, stiahol som slovenský balík, a ako ďalej?
Vopred ďakujem.:oops:
Embarassed

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 4. Decembra 2005, 19:21

No v podstate odporucam ten balicek nainstalovat :D ...

http://www.mozilla.sk/download/slovensk ... navod-nvu/

Dalsi postup je na tebe podla toho, ake mas plany prace v NVU...
Vela stastia a tvorivych chvil prajem :wink:

vadimo

Príspevok od užívateľa vadimo » 31. Marca 2006, 23:40

Používam Linux-Ubuntu. NVU v1.0
Rozšírenie si pekne stiahnem ako *.xpi. Spustím NVU. Otvorím si Extension ako rozšírenia, stlacim tlačítko install, vyberiem si moje stiahnute rozšírenie. Potom sa mi zobrazia podrobnosti o rozšírení a kliknem znova na tlačítko instal. A potom NIČ.... Zobrazi sa mi tabulka extension, ale je prázdna. Pozeral som aj v profile na HDD a ani tam nieje zmienka, že by bol nejaky language pack instalovany. Som aj zmenil práva suboru, ale ani to nepomáha.... Kde je chyba??? Ináč ako webbrowser používam firefox..

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 1. Apríla 2006, 00:23

vadimo napísal:Používam Linux-Ubuntu. NVU v1.0
Rozšírenie si pekne stiahnem ako *.xpi. Spustím NVU. Otvorím si Extension ako rozšírenia, stlacim tlačítko install, vyberiem si moje stiahnute rozšírenie. Potom sa mi zobrazia podrobnosti o rozšírení a kliknem znova na tlačítko instal. A potom NIČ.... Zobrazi sa mi tabulka extension, ale je prázdna. Pozeral som aj v profile na HDD a ani tam nieje zmienka, že by bol nejaky language pack instalovany. Som aj zmenil práva suboru, ale ani to nepomáha.... Kde je chyba??? Ináč ako webbrowser používam firefox..
takže som to vyriešil takto: Nalogoval som sa ako root a nainstaloval na rootovske konto. Potom som sa prepol na moje konto a nainstaloval pre seba. Nebol problem v tom, že sa bolo treba odhlásiť, lebo to site mi robilo aj so svk slovníkom...

Tommy Angelo

UBUNTU & NVU

Príspevok od užívateľa Tommy Angelo » 9. Septembra 2006, 17:59

mám ten istý problém a neviem to vyriešiť! neviem ako sa mám lognúť ako root a nainštalovať to...heeeeeeelp

fuxo

Re: UBUNTU & NVU

Príspevok od užívateľa fuxo » 15. Decembra 2006, 18:04

Tommy Angelo napísal:mám ten istý problém a neviem to vyriešiť! neviem ako sa mám lognúť ako root a nainštalovať to...heeeeeeelp
pre K/Ubuntu
do konzoly napisat: "sudo Nvu" a uz to pojde nainstalovat. Problem je vsak v tom, ze sa to nainstaluje iba pre roota a bude nutne nvu spustat vzdy tak.
Inak to bohuzial zatial neviem, ale skusim zistit.

Vadimo

Príspevok od užívateľa Vadimo » 13. Januára 2007, 23:51

Znova po roku: :)
Nebolo to až tak jednoduché. Prvý krát mi spadlo jadro Gecko. Tak som nvu odinštaloval aj zmazal .nvu zložku v home adresári. Druhý pokus už bol o niečo lepší, ale nepustilo ma to dalej koli tomu, že je aktívny iný užívateľ (root, aj ked to nebola pravda). Problém bol, že konfigurák v home adresari mal rootovské práva. Pomohla zmena práv pomocou sudo chmod -R 777 ~/.nvu

surio

slovenčina v thuderbirde

Príspevok od užívateľa surio » 26. Januára 2007, 16:15

Ak som pochopil dobre tak riešite podporu slovenčiny v thunderbirde. Vám to behá pod linuxom.
Ja to mám pod Xp a tak isto si stiahnem podla web stránky spávny súbor ale nainštalovať ho neviem, respektíve to nefunguje podľa návodu. Poradte prosím

surio

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 26. Januára 2007, 16:36

Riešia tu Nvu. Vy potrebujete riešiť Thunderbird. A na to netreba nič iné, len stiahnuť si slovenskú inštaláciu Thunderbirdu a nainštalovať (teda preinštalovať predchádzajúcu verziu). Všetky používateľské údaje ostanú zachované v profile, ktorý je uložený inde.
admin SME.sk

Zamknuté