zobrazenie novych prispevkov od poslednej navstevy

Všetky návrhy na zlepšenie, pripomienky ako aj sťažnosti adresujte práve sem
Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

zobrazenie novych prispevkov od poslednej navstevy

Príspevok od užívateľa PeePay » 24. Januára 2007, 19:20

a som tu zase... a dalsi moj napad... :P
tentokrat som si to vsak tri krat premyslel, ci daco napisem (po predchadzajucich pokusoch tu, tu, tu, alebo tu :wink: ) a dospel som k zaveru, ze to predsa napisem, kedze teraz sa nejedna o postreh/napad/navrh, ale skor je to otazka z ktorej vychadza postreh/napad/navrh. ale uz zase moc obkecavam, takze k veci:

:arrow: poviem to rovno na priklade, nech je to lahsie pochopitelne: dnes poobede som sa prihlasil a vsimol som si vpravo hore ze od mojej poslednej navstevy tu pribudlo 6 prispevkov. musel som vsak odist od pocitaca (na dlhsie - tak som sa odhlasil). ani som tam neklikol, ze ukazat nove prispevky. vecer som sa vratil ze si ich idem precitat, no uz neboli ako nove. bolo ze novych je 0. musel som si ich rucne najst podla datumu. keby ze si poobede kliknem ukazat nove a potom odidem tak sa necudujem. ale ja som ani neklikol, tak by si ich mohol pamatat ako este neprecitane. da sa s tym nieco urobit :?:

EDIT: preco sa smajlik vzdy prida na koniec napisaneho textu, aj ked kurzor mam niekde v prostriedku?
Naposledy upravil/-a PeePay v 24. Januára 2007, 20:16, upravené celkom 1 krát.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Príspevok od užívateľa brm » 24. Januára 2007, 20:04

Na forum.zive.cz (tiež phpBB) majú možnosť "Zobrazit bez rozdělení do kategorií", ktorá vlastne zobrazí všetky príspevky od najnovšieho po najstarši. ;) Tak možno stačí nájsť len podobný doplnok do phpBB a inštalnúť ho tu.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 24. Januára 2007, 20:18

Tak týmto sa už budem zaoberať :wink:

Momentálne ale nemám čas, vyjadrenie prečo to tak je napíšem neskôr a skúsime to nejak poriešiť...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 24. Januára 2007, 20:20

som rad ze aspon daco odo mna padlo na urodnu podu :lol:
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
CubeF
návštevník
návštevník
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 5. Decembra 2006, 18:17
Bydlisko: Esperantio
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa CubeF » 25. Januára 2007, 22:04

To PeePay: tiež som rád, že naozaj aspoň dačo od teba padlo na úrodnú pôdu, zatiaľ sa nezdá, že by to bolo často. :D

Ale nápad je to dobrý, tiež sa mi stala podobná vec. Mohlo za to rozšírenie Google Web Accelerator :evil: . Alebo by to mohlo byť typu, že zobraziť príspevky za posledné dve prihlásenia.

:pivo:

Užívateľov profilový obrázok
atom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Novembra 2006, 22:30
Bydlisko: Senec

Príspevok od užívateľa atom » 25. Januára 2007, 22:25

Na čítanie nových príspevkov vo fóre sa dá použiť RSS alebo Atom :D

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Januára 2007, 22:28

CubeF napísal:... zatiaľ sa nezdá, že by to bolo často. :D
to si ako myslel? chces aby som sa urazil?... 8)
nie, neboj sa, len som zartoval :wink:
CubeF napísal:To PeePay: tiež som rád, že naozaj aspoň dačo od teba padlo na úrodnú pôdu, zatiaľ sa nezdá, že by to bolo často. :D
hej, ja mavam take tvorive napady a hned sa o ne idem unahlene podelit s ostatnymi skor ako by som si to rozvazne premyslel...
CubeF napísal: Alebo by to mohlo byť typu, že zobraziť príspevky za posledné dve prihlásenia.
:pivo:
ja by som to na taketo cisla neobmedzoval. lebo moze sa ti stat ze sa k tomu dostanes az na treti krat a potom... ked uz daco s tym robit, tak nieco vseobecne, co bude fungovat na je-to-jedno-kolkaty-krat
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Januára 2007, 22:31

pravdepodobne si tu otazku nikto nevsimol, kedze som ju do prispevku doplnil az dodatocne, tak este raz:
preco sa smajlik vzdy prida na koniec napisaneho textu, aj ked kurzor mam niekde v prostriedku?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Januára 2007, 22:34

atom napísal:Na čítanie nových príspevkov vo fóre sa dá použiť RSS alebo Atom :D
hej, ale tam je to o trochu menej prehladne, a tak ci tak, ide mi o to aby sa vyriesil aj tento klasicky sposob
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Príspevok od užívateľa brm » 25. Januára 2007, 22:37

Asi som aj našiel ten doplnok.. možno by sa aj dal doinštalovať do tohto fóra.. kompetentní môžu checknúť. ;)
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=341858

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 26. Januára 2007, 15:39

Takže vyjadrenie k prvému príspevku, prečo tomu tak je:

Systém fóra si nepamätá pre každého používateľa konkrétne príspevky, ktoré má neprečítané (bolo by to pamäťovo náročné, hlavne pri veľkých fórach). Neprečítané príspevky "odhaduje" podľa dvoch časových údajov: aktuálneho času a času posledného prihlásenia. Čiže všetky príspevky, ktoré majú dátum vydania väčší ako posledné prihlásenie sú označené ako nové.

Keďže ale treba rozlišovať témy prečítané počas času stráveného na stránke, ukladajú sa tieto údaje počas relácie (čas od príchodu po odchod zo stránky) väčšinou do dočasných cookie súborov. Takto potom systém vie, ktoré príspevky ste prečítali počas pobytu na stránke.

Teraz k problému: prídete na stránku, zobrazíte si neprečítané príspevky, zobrazí sa zoznam, ale neprečítate nič. Pokiaľ stránku neopustíte, ostáva to zachované a môžete si zoznam zobraziť znova. V prípade opustenia stránky sa zapíše dátum poslednej návštevy a teda všetky "nové" príspevky sa už ako nové netvária.

Teraz čo s tým :)
brm napísal:Na forum.zive.cz (tiež phpBB) majú možnosť "Zobrazit bez rozdělení do kategorií", ktorá vlastne zobrazí všetky príspevky od najnovšieho po najstarši. ;) Tak možno stačí nájsť len podobný doplnok do phpBB a inštalnúť ho tu.. ;)
Skôr by som bral zoznam tém, kde sú nové príspevky, presne tak ako keď si zobrazíš klasicky nové príspevky. Zoznam príspevkov bude asi krajne neprehľadný.

Skúste sa k tomu vyjadriť, ktorá verzia by bola lepšia...
CubeF napísal:Alebo by to mohlo byť typu, že zobraziť príspevky za posledné dve prihlásenia
:pivo:
Podľa vyššie spomínaného popisu problému nemožné (teda nič nie je nemožné, ale na toto sa asi nik nepodujme) :)
PeePay napísal:preco sa smajlik vzdy prida na koniec napisaneho textu, aj ked kurzor mam niekde v prostriedku?
Je to tak naprogramované, neskúmal som prečo...
:ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 26. Januára 2007, 16:03

Ak používate svoj počítač doma, tak by som sa jednoducho neodhlasoval a neprečítané príspevky tam stále bude ukazovať.

PS: Teda iste nie naveky, len som si všimol, že zoznam nových mám dosť dlho nevymazaný – keď sa neodhlásim ani nezmením adresu IP. Tým nechcem povedať, že to je riešenie. Je to len taká poznámka, že sa to môže správať rôzne.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 28. Januára 2007, 18:35

wladow napísal: prídete na stránku, zobrazíte si neprečítané príspevky, zobrazí sa zoznam, ale neprečítate nič.
taky detail - ze ja som ani ten zoznam nedal zobrazit, iba som bol na hlavnej stranke. ale to asi na veci vela nemeni - to bolo len na upresnenie situacie
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 28. Januára 2007, 18:52

teraz som zistil inu "srandu".
po vikende som sa vratil domov, bolo asi 110 novych prispevkov. tak som ich vsetky precital a na hlavnej stranke mam teraz 0 novych. to by este sedelo. ale ked na to "0 novych" kliknem, tak mi ukaze znova zoznam vsetkych 110 + este aj tie ktore som ja teraz napisal.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 28. Januára 2007, 18:55

az ked som sa odhlasil a znova prihlasil tak sa zoznam novych vymazal
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté