Zmena preddefinovaného textu v SendTo

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
gabo42
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25. Marca 2013, 12:54

Zmena preddefinovaného textu v SendTo

Príspevok od užívateľa gabo42 » 25. Marca 2013, 13:08

Zatial sa tu nik touto témou nezaoberal. Prosím vie mi niekto povedat, kde sa dá zmenit preddefinovaný text:
"Správa je pripravená na odoslanie s nasledujúcim súborom alebo prepojením ako prílohou:.." ktorý sa objaví v texte správy, pokial posielam e-mail prostredníctvom kontextového menu Send to (Odoslat do).
Odosielanie príloh myšou cez kontektové menu priamo z prieskumníka je praktické a rýchle. Vadí len formulácia v texte. Rád by som ju zmenil ale nepodarilo sa mi zistit, kde sa uvedený text nachádza. Predpokladám, ze sa pridáva ako súčasť zo strany systému alebo Thunderbirdu. Ale ako textový retazec som ho nikde nenasiel.
Prosím ak niekto viete ako toto riesit, alebo máte link na uz riesený tento problém tak pomozte. Dakujem.

Noubleix72
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21. Októbra 2020, 15:40

Re: Zmena preddefinovaného textu v SendTo

Príspevok od užívateľa Noubleix72 » 21. Októbra 2020, 16:29

Aj po 7 rokoch od predošlého príspevku ma podobne otravujú tie isté prednastavené hlášky:
- v predmete emailu: "Odosielané e-mailom"
- v tele emailu: "Správa je pripravená na odoslanie s nasledujúcim súborom alebo prepojením ako prílohou:
Poznámka: S cieľom ochrany proti počítačovým vírusom, môžu e-mailové programy brániť v prijímaní alebo odosielaní určitých typov príloh. Skontrolujte nastavenie zabezpečenia e-mailov, aby ste zistili, akým spôsobom sú spracovávané prílohy."
V prípade anglickej verzie je to:
Emailing: attachment_filename" and the message body will include a warning:

Your message is ready to be sent with the following file or link attachments:
attachment_filename
Note: To protect against computer viruses, e-mail programs may prevent sending or receiving certain types of file attachments. Check your e-mail security settings to determine how attachments are handled.
Podľa stránky http://www.slipstick.com/outlook/create ... -shortcut/ sa nejedná o otravnú funkciu Thunderbirdu alebo iného emailového klienta, ale tento text je priamo prednastavený vo Windows v súbore sendmail.dll a nedá sa jednoducho vypnúť. Ako najjednoduhšiu "metódu" poradili stlačiť Select All (Ctrl+A) a jednoducho vymazať celý text. Takže (Ctrl+A)+(Del) budem robiť aj naďalej a už to riešiť nebudem :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zmena preddefinovaného textu v SendTo

Príspevok od užívateľa Ansambl » 22. Októbra 2020, 09:10

Noubleix72 napísal:
21. Októbra 2020, 16:29
... Ako najjednoduhšiu "metódu" poradili stlačiť Select All (Ctrl+A) a jednoducho vymazať celý text. Takže (Ctrl+A)+(Del) budem robiť aj naďalej a už to riešiť nebudem
Rozhodli ste sa správne.

Napísať odpoveď