Problém s ESETom

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
pietro32i
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26. Júla 2011, 11:18

Problém s ESETom

Príspevok od užívateľa pietro32i » 26. Júla 2011, 11:47

Zdravím, skúsil som inštalovať TB v5 na notebook hneď po jej uvoľnení a počas inštalácie ma inštalátor upozornil, že je nekompatibilný s ESET Smart Security v4XX (posledná verzia, číslo si nepamätám), tak som inštaláciu zrušil s tým, že počkám, až to ESET "skompatibilní". Skúšal som včera zase s rovnakým výsledkom. Viem, že to nie je chyba tvorcov mozilly, zaujíma ma len, či pri tvorbe novej verzie produktu nie sú zároveň oslovovaní aj tvorcovia zabezpečovacích softwarov. Aspoň tí najväčší, ESET, Kaspersky, Symantec a pod. Alebo je to ponechané na ich dobrovoľnosti, či podľa množstva žiadostí svojich používateľov vyrobia novú, kompatibilnú verziu? Napadlo mi ešte, že u ESETu to môže byť spôsobené práve prebiehajúcim vývojom v5 a teda zastavením vývoja aktuálnej verzie.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Problém s ESETom

Príspevok od užívateľa Mazarik » 27. Júla 2011, 10:31

1) spravne ste prisli na to, ze s tymto nema Mozilla nic spolocne a neupozornuje nikoho, aby si opravil/upravil svoj software. Vychadzaju pravidelne upozornenia o novych a pripravovanych verziach. Takze nekompatibilita doplnku oid Esetu je chyba Esetu.
2) Eset Vam kontroluje prichadzajuce a odchadzajuce emaily aj bez doplnku, takze nejaky doplnok nie je v TB nutny. Jedine, co by ste mozno mohli chciet je kontrola na spam, ale TB ma v sebe zabudovanu kvalitny antispamovy filter, ktory ked si vytrenujete, tak odchyti prakticky vsetko. Kludne preto nainstalujte verziu 5.
3) platite si u Esetu za produkt a ak ho este stale oficialne podporuju, tak by mali podporovat aj updaty svojich doplnkov. Ziadajte preto ako platiaci zakaznik o napravu u Esetu, zaplatili ste si za to.

pietro32i
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26. Júla 2011, 11:18

Re: Problém s ESETom

Príspevok od užívateľa pietro32i » 27. Júla 2011, 11:12

Ďakujem za odpoveď, TB5 som už na NB nainštaloval (používam ho sporadicky), na PC ešte asi chvíľu počkám. ESET už tuším uvoľnil prvú RC 5. verzie, až bude teda oficiálna verzia k dispozícii, tak to skúsim. Alebo to možno skúsim doma už dnes večer; neuvedomil som si, že rezidentná ochrana vlastne kontroluje všetky prichádzajúce/odchádzajúce súbory tak či tak.

Napísať odpoveď